Przedmioty DIY wykonane metodą hand made

Przedmioty DIY cieszą się bardzo dużą popularnością. Z roku na rok rośnie zainteresowanie tą kategorią. W ramach tego nurtu można samodzielnie, pracą własnych rąk wykonać wspaniałe arcydzieła. Dla miłośników idei „do it yourself” przygotowane są półprodukty, z pomocą których można wykonać na przykład jajka na Wielkanoc, króliczki, baranki oraz wiele innych. Jajka styropianowe występują w różnych rozmiarach. Można je ozdobić przy pomocy serwetek, papieru kolorowego, bibuły, papieru do pieczenia. Możliwości są w tym aspekcie niemalże nieograniczone. Poniżej znajduje się kilka propozycji przedmiotów DIY.

Jajka styropianowe – co można z nich wykonać?

Jajka styropianowe mogą stanowić świetną bazę do robienia świątecznych ozdób, w tym jajeczek wielkanocnych. Są one wygodne do przyozdabiania oraz do malowania farbami, flamastrami oraz pisakami. Do jajek styropianowych można przymocować za pomocą kleju inny materiał, na przykład serwetkę. Będzie to wyglądało bardzo oryginalnie i niebanalnie. Jajeczka te są idealne do wykorzystywania metody karczochowej oraz decoupage’u. Dzięki metodzie karczochowej można wykonać przeróżne oryginalne figurki styropianowe. Można tego dokonać za pomocą tasiemek satynowych oraz brokatowych. Składa się je w trójkąty i przyczepia bezpośrednio do styropianu na przykład za pomocą szpilek. Jajka styropianowe znajdziemy w sklepie Dekolo dostępnym na stronie https://dekolo.pl/ – zobacz więcej.

Garść informacji o przedmiotach DIY

Z kul styropianowych można wykonać jabłka, gruszki, morele, pomarańcze oraz inne owoce. Sposób ich wykonania jest bardzo prosty, zatem nie powinien on nikomu sprawić żadnej trudności. Do wykonania ozdoby będzie trzeba wykorzystać sznurek, klej, patyczki drewniane oraz kulę styropianową. Kulę styropianową oplata się ozdobnym sznurkiem a następnie mocuje się ją do kleju. Warto pamiętać o tym, że sznureczek musi być w takim kolorze, w jakim jest prawdziwy owoc. Na górze kuli mocuje się patyczek, który ma być ogonkiem od owocu. Wykonanie nie jest trudne, a sprawia bardzo dużo radości. Przedmioty DIY można ozdabiać także farbkami akrylowymi, pisakami i papierem ozdobnym. Można na nich tworzyć napisy, wzory, obrazki.

W jaki sposób można wykorzystać kule styropianowe?

Kule styropianowe można przyozdabiać przeróżnymi koralikami, materiałami filcowymi oraz wstążeczkami satynowymi. Można je ozdabiać sztucznymi piórami, co wygląda bardzo spektakularnie. Co ciekawe, można je ozdobić wszystkim, co mamy w domu pod ręką. Z kawałka włóczki, papieru do pieczenia i folii spożywczej można stworzyć wspaniałe cuda. Wszystkie dodatkowe materiały najlepiej mocować za pomocą kleju na gorąco, taśmy dwustronnej bądź szpilek. Przedmioty DIY można wręczyć bliskiej osobie z okazji urodzin, imienin lub świat. Na pewno taki nietuzinkowy podarunek sprawi dużo radości. W tym celu można wykorzystać kule styropianowe, klej, papier kolorowy i nożyczki. Do kul mocuje się papier w kolorze czerwonym, różowym lub pomarańczowym. Trzeba pamiętać o tym, aby wcześniej papier pociąć na małe kwiatuszki. Takie przyklejone kwiatuszki do kuli wyglądają bardzo zjawiskowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ