Prasowacz parowy i lista jego zalet

Prasowacz parowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort, wygodę, a także oszczędność czasu. Prasowanie przy użyciu tego urządzenia jest bowiem znacznie szybsze i dokładniejsze niż za pomocą zwykłego żelazka. Lista zalet tego urządzenia jest długa, dlatego usiądź wygodnie i zapoznaj się z treścią tego artykułu! Gwarantujemy, że będzie ciekawie i merytorycznie!

Kilka słów o historii prasowacza parowego

Pierwszy prasowacz parowy był używany już w I w p.n.e. Wynaleziony w Chinach cechował się płaską metalową podstawą, a ponadto posiadał metalowe patelnie. Do jego nagrzewania wykorzystywano węgiel drzewny.

Po pierwszej wersji tego urządzenia przyszedł czas na jego drugie wcielenie. Druga wersja prasowacza miała płaską podstawę wykonaną z żelaza. Wraz ze stopniową ewolucją na przełomie XIX-XX wieku, dokonano jednak modyfikacji. W urządzeniu nie wykorzystywano już węgla drzewnego, a zastąpiono go paliwem takim jak m.in. benzyna, nafta i gorący olej. Dalszych modyfikacji dokonano w latach 1880-1890 r., gdy na rynku pojawiły się elektryczne modele prasowaczy.

Prasowacz parowy i jego działanie i… efekty

Prasowacz parowy do działania wykorzystuje parę wodną pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu para wnika szybko we włókna tkaniny. Aby móc tę parę produkować, urządzenie musi być jednak nagrzane do odpowiedniej temperatury.

Profesjonalne funkcjonowanie tego urządzenia przekłada się oczywiście na zadowalające efekty, a mianowicie:

  • Odświeżanie – prasowacze parowe służą nie tylko do rozprostowania ubrań, ale także do ich odświeżenia. Dzięki funkcjom tego urządzenia możemy usunąć nieprzyjemny zapach z ubrań, pochodzący nawet z dymu papierosowego.
  • Walka z roztoczami – para wodna usuwa bakterie, a ponadto zabija roztocza, które rozwijają się wśród ubrań, koców, poduszek, materaców, a także w kołdrach.
  • Dezynfekcja zabawek – tradycyjne środki do czyszczenia nie zawsze idą w parze ze zdrowiem. Tymczasem prasowacz parowy nadaje się idealnie do czyszczenia zabawek najmłodszych, a siła pary wodnej z łatwością zapewni maluchowi higienę i zdrowie.

Jeżeli zależy Ci na oszczędności czasu, a jednocześnie zdrowym i czystym domu, prasowacz parowy jest właśnie dla Ciebie! Przekonaj się o jego funkcjach na własnej skórze!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ