Docieplanie stropodachu – co to takiego?

Dzięki nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie lepiej kontrolować to, co dzieje się z naszym domem. Mowa tu chociażby o temperaturze pomieszczenia. Pomaga w tym docieplanie stropodachu. Na czym to polega?

Czym jest docieplanie stropodachu?

Zanim skupimy się na korzyściach płynących ze stosowania tego rozwiązania, warto skupić się na jego budowie. Stropodach jest bowiem stropem nad ostatnią kondygnacją budynku, która często pełni też rolę dachu płaskiego. Możemy je podzielić na konstrukcje pełne i wentylowane. Te pierwsze składają się z czterech warstw: konstrukcyjnej, paroizolacji, termoizolacji i pokrycia dachowego. Stosuje się je w budownictwie przemysłowym. W mieszkalnym zaś konstrukcja ta składa się z sześciu elementów. Podstawą jest oczywiście strop, na którym umieszcza się paroizolację. Nie jest ona jednak konieczna. Poleca się ją szczególnie nad pomieszczaniami o dużym nasyceniu powietrza parą wodną. Sukcesem każdego stropodachu jest warstwa termoizolacji. To ona kształtuje konstrukcję i nadaje jej konkretne właściwości. Wykonuje się ją z granulaty wełny i celulozy. Materiały te gwarantują odpowiednią izolację budynku, a także pełne bezpieczeństwo. Wełna i celuloza jest bowiem niepalna i nie absorbuje wilgoci z otoczenia. Są również odporne na działanie szkodników, korozji biologicznej czy chemicznej. Ważne jest także to, że docieplanie stropodachu za pomocą takich granulatów jest przyjazne dla środowiska.

Docieplanie stropodachu – jakie są efekty?

Dobrze docieplony stropodach zdecydowanie odmieni funkcjonalność naszego domu. Najbardziej odczujemy to w okresie zimowym. Dzięki temu rozwiązaniu wyraźnie ograniczymy utratę ciepła, co pozwoli nam obniżyć koszty energii. Docieplanie stropodachu odbywa się podczas jednej operacji technologicznej, co sprawia, że nie pojawiają się mostki termiczne. Na tej stronie przeczytasz więcej na ten temat https://stropodachy.com.pl/o-firmie/. Docieplanie stropodachu wpływa także na temperaturę pomieszczeń w okresie letnim. Dzięki izolacji nie dochodzi bowiem do przegrzania konstrukcji, co wpływa na niższą temperaturę wewnątrz budynku. To jednak nie wszystko. Docieplanie stropodachu okazuje się także doskonałym izolatorem akustycznym. W ten sposób ograniczamy hałas dochodzący z zewnątrz oraz z sąsiednich pomieszczeń. Docieplanie stropodachu jest więc bardzo praktycznym rozwiązaniem. Warto więc wziąć go pod uwagę podczas projektowania domu. Z pewnością nie będziesz żałował tej decyzji. Pamiętaj jednak, by zadanie te zlecić specjalistom. Tylko szczelna warstwa bowiem gwarantuje nam prawidłowy efekt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ