Charakterystyka rolet montowanych do ściany lub sufitu

Rolety są niezbędnym elementem wyposażenia naszego domu. Chronią przed słońcem oraz przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. W sprzedaży dostępne są nie tylko rolety montowane na oknie. Bardzo popularnym produktem są także rolety, które przyczepiamy do ściany bądź do sufitu. Czym się charakteryzują?

Zalety rolet ściennych i sufitowych

Rolety ścienne i sufitowe w porównaniu do swoich konkurentów, pozwalają na zamontowanie większej osłony okna. Tym samym lepiej chronią przed promieniami słonecznymi i pozwalają w pełni cieszyć się wypoczynkiem nawet w bezchmurny, letni dzień. Zapewniają przyjemny cień i chłód, którego często brakuje nam podczas ciepłych miesięcy. Ponadto rolety te mają bardzo elegancki wygląd. Często są kluczowym elementem dekoracji wnętrza. Mają prostą budowę, dlatego naprawdę trudno je uszkodzić, a do tego charakteryzują się niskim kosztem. Łatwe jest ich czyszczenie i obsługa. Co istotne, tego rodzaju rolety można dobierać z wielu kolekcji, dopasowując ich właściwości do własnych potrzeb. Znajdziemy zarówno rolety rozpraszające światło, jak i zaciemniające pomieszczenie czy zapewniające najwyższy stopień prywatności.

Rolety sprężynowe

Rodzajem rolet montowanych do ściany lub sufitu są rolety sprężynowe – mówi nasz expert marki Prakto. Jeśli chcemy podnieść bądź opuścić roletę, musimy jedynie lekko pociągnąć krawędź rolety, zatrzymując ją w pożądanym miejscu. To rozwiązanie szczególnie często wybierane w domach z małymi dziećmi. Co więcej, rolety sprężynowe są nie tylko bezpieczniejsze, ale również znacznie bardziej eleganckie.

Rolety koralikowe

Drugim typem rolet są rolety koralikowe. Jeśli nie mamy w domu małych szkrabów bądź zwierząt, bez obaw możemy się na nie zdecydować. Mechanizm działania polega na przewijaniu koralika, zarówno jeśli chcemy odsłonić, jak i zasłonić okno. Rolety koralikowe zapewniają bezproblemowe działanie, ale trzeba orientować się, za który sznureczek pociągnąć, aby uzyskać pożądany efekt. Ostateczny wybór rolety należy do nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ