5 uniwersalnych dodatków do każdego domu

Wielu osobom, zwłaszcza tym, które niekoniecznie dobrze znają się na trendach, trudno jest dopasować w idealny sposób dodatki do domu. Często nie jesteśmy pewni, czy dany materiał sprawdzi się w konkretnym wnętrzu albo na ile dodatek będzie dopełniał wnętrza, a na ile – sprawiał, że wygląda dziwnie. Czy obrazy do kuchni to pomyłka, czy może wręcz przeciwnie?

W zasadzie w takiej sytuacji najlepiej będzie po prostu oddać nasz dom w ręce kogoś, kto zna się lepiej na dekoracjach. Nie zawsze jest to jednak możliwe, zwykle z powodów finansowych. Z tego powodu przygotowaliśmy zestawienie pięciu uniwersalnych dodatków, które sprawdzą się w zasadzie w każdego rodzaju wnętrzu i będą dobrze się prezentowały oraz zachowywały funkcjonalność.

1. Poduszki ozdobne

Znajdziemy je dosłownie w każdym wzorze i możemy dowolnie dopasować do naszych oczekiwań. Mniejsze, większe, z ciekawymi wzorkami, geometrycznymi figurami czy nawet naniesionymi zdjęciami – wiele zależy od naszej inwencji. Możemy wybrać je zarówno jako uzupełnienie łóżka w sypialni, jak również dodatek do salonowej sofy, ławki na tarasie czy siedzisk w kuchni. Możliwości są nieskończone!

2. Plakaty z hasłami

To kolejny wybór, który obecnie cieszy się ogromną popularnością. Wybrać możemy plakaty drukowane, naklejane na ścianę, wieszane w ramce. Bez trudu znajdziemy obrazy do kuchni czy łazienki, a nawet do przedpokoju. W salonie powiesimy istotną dla nas sentencję, w pokoju dziecięcym wesoły wierszyk, w kuchni – przelicznik miar. A to wszystko w dowolnych rozmiarach i barwach.

3. Fotoobrazy ze zdjęć

Chyba najbardziej indywidualna ze wszystkich propozycji. Możemy wybrać tutaj obrazy do kuchni, np. w sytuacji, gdy lubimy fotografować jedzenie i chcemy cieszyć nim oczy; równie dobrym wyborem będzie zdecydowanie się na powieszenie obrazów stworzonych z prywatnych zdjęć naszych dzieci. I znów mamy pełną dowolność wyboru rozmiarów i barw.

4. Stylizowane wieszaki

Jeśli chcemy mieć wnętrze w konkretnym stylu, to takie rozwiązanie będzie nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale i funkcjonalne. Wieszaki mogą przypominać styl nadmorski, jeśli będą w formie kotwic. Dla fanów jazdy konnej sprawdzą się odwrócone (na szczęście!) podkowy. Dla wielbicieli wędkowania – haczyki wędkarskie albo podobizny ryb.

5. Ciekawe dywany

Przydatne, idealne wszędzie tam, gdzie chcemy zanurzyć stopy w długim, przyjemnym włosiu albo po prostu odizolować dziecko od zimnej podłogi. Możemy dobrać dowolny rozmiar, ciekawy wzór, a nawet kolor dopasowany do barwy ścian.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ