Akcesoria do sprzątania, które każdy powinien mieć!

0
1934

Sprzątanie bez wątpienia nie należy do naszych ulubionych czynności. Wielu kojarzy się ono mało przyjemnie i robią wszystko, by jej unikać. Na szczęście obecnie na rynku znajdziemy akcesoria, które znacznie ułatwią nam tę czynność i które wszyscy powinniśmy posiadać.

Szczotki, zmiotki, mopy

Niekiedy sam odkurzacz to za mało. W każdym domu powinna znaleźć się mała szczotka i szufelka. Warto także wyposażyć się w szczotkę na kiju i mop. Wszystkie te akcesoria są bardzo praktyczne i szybko możemy z nich skorzystać. Przykładowo, gdy rozsypiemy nieco mąki na podłogę nie będziemy musieli włączać odkurzacza, wystarczy kilka ruchów i podłoga znowu będzie lśnić.

Wiaderka

Kolejny niezbędny element wyposażenia domu. Mogą posłużyć nie tylko jako pojemnik na śmieci, ale także schowek na rzeczy zalegające w szafie. Dobrym pomysłem jest stworzenie niezbędnika, który zawsze przyda nam się przy sprzątaniu. Wystarczy włożyć do wiaderka kilka płynów i szmatek, a w razie potrzeby szybko wyjąć z szafki cały zestaw. Na leifheitsklep.pl znajdziemy mnóstwo wiaderek w różnych kształtach i kolorach.

Ściągaczki

Mycie okien może być prawdziwym utrapieniem. Aby maksymalnie ułatwić sobie tę czynność należy kupić specjalne ściągaczki. Guma, z której są wykonane szybko ściągnie nadmiar wody i nie pozostawi smug. Możemy dobrać ściągaczkę do naszych potrzeb, na rynku bowiem znajdziemy różne ich szerokości.

Rękawice

Wiele osób o nich zapomina. Jest to duży błąd, ponieważ rękawice chronią nasze ręce przed podrażnieniami i uczuleniami. Warto zakładać je przy każdym sprzątaniu, szczególnie wtedy gdy używamy mocnych środków czyszczących.

Ściereczki

Bez nich ani rusz. Przydają się podczas sprzątania kurzy, wycierania mokrych plam, czy naczyń. Dobrze jest posiadać kilka ściereczek o różnym przeznaczeniu. Nie należy także zapominać o ich regularnym praniu. Szczególnie na ścierkach do podłogi osadza się wiele bakterii.

Jak widać lista niezbędnych akcesoriów do sprzątania nie jest długa. Dzięki tym kilku podstawowym przedmiotom szybko wysprzątamy całe mieszkanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ