Kabina z brodzikiem czy walk-in

Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z wanny na rzecz kabiny prysznicowej, to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu i co ważniejsze wody. Pozostaje pytanie, jaką kabinę wybrać – czy zdecydować się na standardowy model z brodzikiem, czy lepiej kupić nowoczesną kabinę walk-in?

Kabiny prysznicowe z brodzikiem

Decydując się na tradycyjną kabinę z brodzikiem, będziemy mieć szeroki wybór. Obecnie na rynku są dostępne kabiny o różnych wymiarach i kształtach, także bez większych problemów można dopasować je do swoich potrzeb i rozmiarów łazienki. Można wybierać również spośród różnych głębokości brodzików i choć najwięcej osób decyduje się na takie o wysokości 14 cm to wybierając głębszy model z siedziskiem, można na przykład wykąpać dziecko. Takie kabiny prysznicowe nie sprawiają problemów podczas montażu, nawet jeżeli ściany nie są w 100% proste – można regulować poszczególne elementy względem krzywizn ścian. Nowoczesne kabiny prysznicowe z brodzikiem są praktyczne, brodzik ma wiele zastosowań, szczególnie jak jest głębszy można wykąpać w nich również zwierzę czy zrobić pranie ręczne.

Nowoczesne kabiny walk-in

W nowoczesnych aranżacjach łazienkowych coraz częściej pojawiają się kabiny typu walk-in, to propozycja bezprogowa, bardzo przestronna i elegancko prezentująca się w łazience. Tego rodzaju kabiny prysznicowe nie maja żadnych barier, co jest kluczowe w przypadku użytkowania prysznica przez osoby starsze oraz mające problemy z poruszaniem się, brak ograniczeń sprawia, że bez przeszkód można użytkować strefę prysznicową. W tym wypadku wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie instalacje tj. odpływ liniowy. Z pewnością warto wziąć taką kabinę prysznicową pod uwagę, jej główną zaletą jest funkcjonalność oraz bardzo duża wygoda. Ważnym aspektem jest także łatwość do utrzymania w czystości.

Na co zwracać uwagę kupując kabinę prysznicową?

Decydując się na zakup kabiny prysznicowej, należy mieć na uwadze jej lokalizację, wymiary, materiał wykonania oraz kształt drzwi. Pamiętajmy, aby dopasować ją do łazienki oraz swoich indywidualnych potrzeb. Najlepiej wybierać spośród kabin prysznicowych pochodzących od renomowanych, sprawdzonych producentów, ważną kwestią jest również zastosowanie odpowiedniej instalacji, która również musi spełniać odpowiednie kryteria. W asortymencie http://www.interio.lublin.pl/asortyment/instalacje znajdziecie dobre jakościowo instalacje praktycznie do całego domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ