Zegar ścienny, jako niezwykle ważny element wystroju

0
1588

Zdecydowanie nie można powiedzieć, że godzina zegarów na ścianę wybiła właśnie teraz. Bardziej skłanialibyśmy się ku powiedzeniu, że swój okres świetności mają one już za sobą. Aktualnie każdy z nas posiada przynajmniej kilka urządzeń odmierzających czas, z których można bardzo szybko odczytać godzinę oraz różne inne informacje. Obecnie zegar ścienny pełni natomiast funkcję dekoracyjną i jeśli chodzi o to zastosowanie, to zdecydowanie jest nadal potrzebny. W tym artykule chcieliśmy przedstawić zegar ścienne właśnie od tej strony i zwrócić uwagę na ich niewątpliwy potencjał, jeśli chodzi o dopełnianie aranżacji wnętrza.

Spójność przede wszystkim

Zegar ścienny może być fantastyczną ozdobą, jednak nadal trzeba pamiętać, aby cały wystrój pozostawał spójny. Chodzi tutaj głównie o wyważenie proporcji oraz odpowiednie dopasowanie epok. W nowoczesnych wnętrzach warto wybrać designerskie zegary, których aktualnie nie brakuje. Producenci dbają o to, aby ich oferta obfitowała w jak najbardziej unikalne zegary ścienne, a pomysłowość jest tutaj areną do rywalizacji. Oczywiście istnieją sklepy z zegarem ściennym dla ludzi przywiązanych do klasyki i minimalizmu, którzy stawiają bardziej na subtelne wzory i stonowaną kolorystykę. W tym przypadku wszystko zależy od indywidualnych preferencji domowników oraz od możliwości, jakie daje na pomieszczenie.

Powrót do przeszłości

Obecnie dosyć popularnym nurtem związanym z wybieraniem zegara ściennego do salonu jest powrót do wzorów z zamierzchłych epok. Doskonałym tego przejawem jest rosnąca popularność zegarów z kukułką oraz monumentalnych wręcz zegarów stojących, często przypominających swoją wielkością szafę. Jeśli chodzi o te pierwsze, to obecnie bardzo często posiadają one wewnątrz elektryczne mechanizmy. Wszystko ze względu na wygodę – ciągłe nakręcanie zegara z pewnością po pewnym czasie stałoby się uciążliwe. Oldschoolowym zegarom ściennym nie można zarzucić natomiast braku nawiązania do oryginalnych stylów w przypadku estetyki. Wiele z nich zostało wykonanych z wyjątkową dbałością o szczegóły i precyzją odwzorowania do tego stopnia, że niektóre modele bardziej przypominają dzieło sztuki, niż urządzenie codziennego użytku.

Niezależnie od tego, jaki zegar ścienny wybierzemy, warto zwrócić uwagę na niego pod kątem estetyki. Mogłoby się wydawać, że jest to niezbyt znaczący element, który gdzieś tam wisi sobie na ścianie, jednak musicie nam wierzyć, że odgrywa znaczącą rolę, jeśli chodzi o wystrój pomieszczenia, Dodatkowo z wybranym zegarem ściennym musi także wiązać się akceptacja ze strony kupującego i domowników, wszak jest to element, który będzie przez nich oglądany niemalże każdego dnia przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak uporządkować swoją łazienkę
Następny artykułDrzwi przesuwne

Uwielbiam różnego rodzaju DIY, czyli projekty typu zrób to sam! Za nieduże pieniążki jesteśmy w stanie wyczarować coś pięknego do naszego domu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ