Drzwi przesuwne

0
1972

Drzwi przesuwne są świetnym rozwiązaniem nie tylko w małych pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy wygospodarowany centymetr, ale także w dużym, przestronnym domu w celu lepszego zaaranżowania wnętrza.

Drzwi przesuwane nie zajmują miejsca, bowiem odsuwają się na ścianę, bądź wsuwają do specjalnej kasety i wtedy stają się niewidoczne. Najpopularniejsze są drzwi jednoskrzydłowe, które odsuwają się na jedną stronę ściany.

Drzwi przesuwne można zamontować na wstępnym etapie wykańczania domu, kiedy zbudowane są już ściany działowe, oraz w trakcie remontu. Wystarczy, jeśli zaplanujemy pozostawienie miejsca na ścianie, potrzebnego na odsunięcie drzwi oraz stworzymy otwór drzwiowy równy wielkości skrzydła.

Warto pamiętać, że ściana i nadproże muszą wytrzymać ciężar zamontowanych na nich drzwi. Najlepszym rozwiązaniem jest ich montaż na ścianie murowanej. Należy mieć na uwadze, że ściana gipsowo- kartonowa jest mniej wytrzymała, dlatego warto wzmocnić ją ceownikiem. Z tego powodu, montaż drzwi przesuwnych na takiej ścianie warto zaplanować z wyprzedzeniem.

Największą zaletą drzwi przesuwnych jest ich zamykanie wzdłuż linii ściany. Plusem jest także możliwość ich montażu niemal na każdym etapie budowy domu.

Jeśli zdecydujemy się na drzwi otwierane wzdłuż ściany to warto pamiętać, że zajmą one część ściany i uniemożliwią postawienie mebli.

Wiele osób ma problem z wyborem drzwi pasujących do wnętrza. Z pewnością drzwi marki Swiss-Liniger idealnie wpasują się niemal w każdy styl. Wykonane ze szkła nadadzą wnętrzu delikatności i harmonii. Ich niewątpliwą zaletą jest współgranie z wnętrzem, a także ścianą na którą są wysuwane. Stworzą atmosferę intymności, przepuszczając jednocześnie odpowiednią ilość światła. Do wyboru możliwe są motywy dekoracyjne i ujmujące prostotą oraz pięknem uchwyty. Dodatkowym rozwiązaniem jest montaż pneumatycznego siłownika, który sprawi, że drzwi podczas zamykania będą w cichy sposób domykane. Na stronie swissliniger.pl odkryjemy oryginalne, proste, a zarazem nowoczesne produkty tej marki, które oczarują każdego.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ