Rezydencja blisko miasta i natury – kompromis perfekcyjny.

W dzisiejszych czasach niezwykle trudno jest znaleźć idealne miejsce do życia. Z jednej strony potrzeba zdobycia wykształcenia oraz dobrze płatnej pracy nakazuje wybór dużej metropolii, z drugie natomiast – każdy z nas potrzebuje chwili ukojenia na łonie rozrody. W praktyce niezwykle trudno pogodzić ze sobą te dwie sprzeczne potrzeby.

Istnieje na szczęście coraz liczniejsze grono developerów, którzy – zainspirowani wspomnianą sytuacją – postanawiają stworzyć osiedla, które będą pozwalać na codzienny kontakt z naturą, będąc równocześnie jedynie nieznacznie oddalonymi od dużych ośrodków miejskich. Nie trzeba nikogo przekonywać, że takie podejście zapewnia optymalne rozwiązanie przedstawionego problemu. Osiedla, które łączą w sobie te dwie funkcje, wznoszone są nieopodal dużych ośrodków miejskich – Warszawy, Wrocławia, Katowic, Trójmiasta – bez względu na to, czy mają one charakter klasycznej aglomeracji, czy też konurbacji. Mieszkańcy tego rodzaju posesji mogą z jednej strony rozkoszować się upragnionym spokojem, z drogiej natomiast – dogodne położenie osiedli, które są dobrze skomunikowane z konkretnym ośrodkiem powoduje, że dojazdy do pracy, czy też na uczelnie nie są uciążliwe ani czasochłonne. Dzięki temu powstają znaczne rezerwy wolnego czasu, które można wykorzystać nie tylko na różne formy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, ale także na dodanie nieco pikanterii swojej własnej posesji, na przykład poprzez stworzenie cudownego ogrodu z wieloma egzotycznymi gatunkami kwiatów i krzewów.

Prebywając w takim miejscu można się poczuć niemal jak Alicja w Krainie Czarów. W pobliżu Warszawy znajduje się wiele osiedli, które odzwierciedlają filozofię. Jednym z takich osiedli znajduje się w Walendowie i zostało wybudowane z inicjatywy pomysłodawców reprezentujących markę Ventana. Znajdujące się w tym rejonie posesje są położone nieopodal Chojnowskiego Parku Krajobrazowego oraz malowniczych stawów. Co niezwykle istotne, osiedle gwarantuje doskonałe połączenie komunikacyjne ze ścisłym centrum Warszawy. Ponadto, mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji nowoczesne korty tenisowe oraz plac zabaw dla dzieci. Oczywiście rezydencje, które zostały wybudowane w pobliżu wartościowych obiektów przyrodniczych, muszą odznaczać się odpowiednio wyważoną estetyką. Nie inaczej jest w tym przypadku. Domy w Walendowie są śliczne – ich koncepcja architektoniczna została niezwykle starannie obmyślona. W efekcie łączą one w sobie walory klasycznego budownictwa z awangardową architekturą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrzwi przesuwne
Następny artykułFototapety: dekoracyjna alternatywa ścienna

Uwielbiam różnego rodzaju DIY, czyli projekty typu zrób to sam! Za nieduże pieniążki jesteśmy w stanie wyczarować coś pięknego do naszego domu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ