Można nie mieć idealnej łazienki, ale bez względu na to, jak mała, nieporęczna lub nietypowa jest przestrzeń przeznaczona na łazienkę, zawsze można zrobić kilka prostych kroków, aby uczynić ją tak uporządkowaną i funkcjonalną, jak to tylko możliwe. A jeśli mamy wspaniałą łazienkę i nie bardzo wiadomo, jak najlepiej ją wykorzystać, przydadzą się podstawy organizowania. Oto wszystko, co musimy wiedzieć o tym, jak zorganizować swoją łazienkę.

Dlaczego powinniśmy organizować łazienkę

Korzyści z dobre zorganizowanej łazienki wykraczają poza estetykę. Oczywiście łazienka, w której wszystko jest schludnie wygląda, jest również łatwiejsza w użyciu. Kiedy potrzebujemy sięgnąć po jakieś konkretne wyposażenie łazienek, łatwiej będzie je znaleźć, jeżeli w łazience będzie porządek a z szafki, po jej otwarciu, nie będą się wysypywać całe stosy kosmetyków i środków czystości. Zorganizowana łazienka jest również bardziej relaksująca – o wiele lepsza niż zabałaganiony prysznic, w którym butelki szamponu i mydła ciągle spadają na stopy, lub, co gorsza, puste opakowania zalegają na pułeczkach i zbierają brud, dodatkowo utrudniając wybranie konkretnej butelki, kiedy oczy są zamydlone.

Przede wszystkim – usunąć zbędne przedmioty

Bez względu na to, jaki rodzaj przestrzeni planujemy zorganizować, zawsze dobrze jest rozpocząć od pozbycia się zbędnych przedmiotów. Wyposażenie łazienek potrafi się bardzo szybko rozrastać, dlatego trzeba się dobrze zastanowić, co jest absolutnie niezbędne, a co można z łazienki usunąć, by zwiększyć dostępną przestrzeń.

Jeżeli łazienka nie jest zbyt duża, to jej organizowanie najlepiej rozpocząć od odpowiedzenia sobie na pytanie – czy potrzebne są w niej szafki na ubrania? Można je przecież umieścić w garderobie, a szlafroki czy ręczniki z powodzeniem mogą wisieć na strategicznie rozmieszczonych haczykach.

Prysznice i wanny mogą być trudne do utrzymania, ponieważ nie zawsze są budowane z myślą o przechowywaniu wielu przedmiotów, pojemników na kosmetyki i w ogóle calego tego wyposażenia łazienek, które nam się zbiera przez lata użytkowania tego pomieszczenia. Z drugiej strony jednak trzymanie myjki, odżywki, brzytwy, gąbki i innych niezbędnych przyborów w zasięgu ręki jest koniecznością. Na te wszystkie rzeczy przydają się łazienkowe organizery, pod warunkiem jednak że są wykonane bardzo solidnie i stabilnie przymocowane. Popularne przyssawki nie zawsze się sprawdzają i czasami odpadają, dlatego lepiej nie składować na nich zbyt ciężkich przedmiotów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ