Ładna, estetyczna, ułożona wedle wzoru, który wybraliśmy z architektem. Następnie wyszukane materiały, wybór tych najlepszych, trwałych – idealnych pod nasz gust. Na pewno po ułożeniu kostki brukowej przed domem, na którą wydaliśmy niemałe pieniądze chcemy, by stale świetnie wyglądała i gwarantowała nam jakość przez najbliższe lata. Dlatego trzeba odpowiednio o nią zadbać, korzystając ze sprawdzonych metod!

Każdy materiał wykończeniowy nie powinien być pozostawiony sam sobie. Stawiając taras z desek, pamiętamy, aby go impregnować co rok, dwa. Płot również malujemy odpowiednimi farbami, które gwarantują piękny wygląd. Nie inaczej jest w przypadku kostki brukowej. Ona też chce być dopieszczona, aby mogła długo cieszyć oko! Od czego zacząć?

Impregnacja przede wszystkim!

Pierwsze o czym warto pomyśleć zaraz po rozłożeniu kostki brukowej to jej odpowiednia impregnacja. Pozwoli to zachować jakość warstwy wierzchniej, ale również ułatwi późniejsze czyszczenie, które będzie szybkie! Jednak pamiętać trzeba, aby regularnie stosować chemię do impregnowania tej powierzchni, nie jest to jednorazowa akcja, a powinna wejść nam w nawyk. Takie środki nie są drogie, a wydajne i duże baniaczki pozwolą na długie korzystanie. Tego typu środki można znaleźć m.in. od vbvsweden.com.

Zamiatanie kurzu i dbanie o ład

Może to wydać się błahe, ale zamiatanie kurzu również jest niezbędne do utrzymania doskonałej jakości kostki brukowej. Usuwanie nieczystości, liści, materiałów organicznych jest ważne, ponieważ mogą one wchodzić w głąb porów kostki i pozostawiać trwały ślad (np. zmieniać kolor), dlatego miotełka będzie tutaj szybkim i dobrym nawykiem.

Czyszczenie odpowiednią chemią

Nie można zapominać, że poza impregnowaniem i zamiataniem powierzchni, czasami trzeba użyć środków chemicznych. Czyszczenie kostki brukowej to nie taka ciężka sprawa, ale należy przestrzegać pewnych zasad. Po ulewach (deszcze są kwaśne i wchodzą w reakcje z materiałami), myciu auta kosmetykami, trzeba usunąć wszelkie ślady z kostki brukowej. Sama woda to dobry początek, jednak też niewystarczający proces. Należy go wzbogacić o środki, które będą oczyszczać rowki, chronić powierzchnię materiału i dbać przede wszystkim o kolor!

Nie mamy wątpliwości, że taki proces pielęgnacyjny sprawi, że przez długi czas kostka będzie gwarantować jakość i piękny wygląd!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ