Sposób aranżacji przestrzeni biurowej przekłada się nie tylko na estetykę wnętrza, ale przede wszystkim na komfort, a poprzez to wydajność pracy przebywających w biurze osób. O czym należy pamiętać wybierając meble do biura i czym kierować się, by spełniało ono swoje funkcje najlepiej, jak to możliwe?

Unikalne rozwiązania dopasowane do potrzeb

Projektując przestrzeń biurową musimy brać pod uwagę przede wszystkim charakter pracy w danym przedsiębiorstwie i potrzeby pracowników – mówi specjalista z firmy Interbiuro. Inne rozwiązania będą potrzebne dla pracowników biura księgowego, inne dla działu call-center, jeszcze inne w salach konferencyjnych.

Zawsze należy pamiętać o tym, by meble i ich ustawienie nie ograniczały w żaden sposób pracownika, ale przeciwnie, zapewniały maksymalną swobodę potrzebną do sprawowania konkretnych funkcji.

Ergonomia pracy w biurze

Meble biurowe muszą być funkcjonalne, a jak wspomnieliśmy wcześniej, niemal zawsze oznacza to coś innego. W biurach, gdzie pracownicy na co dzień mają do czynienia z dużą ilością dokumentów, funkcjonalne będą zestawy mebli z wygodnymi systemami segregowania i przechowywania.

W dziale kreatywnym, gdzie pracownicy muszą ściśle współpracować i często wymieniać się pomysłami, ważne będzie umożliwienie sprawnej komunikacji, a więc duża swoboda ruchu i ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni.

Natomiast tam, gdzie pracownicy potrzebują skupienia, wręcz przeciwnie, ważne będzie takie ustawienie sprzętów, by każdy mógł bez trudu skoncentrować się wyłącznie na swoich obowiązkach.

Estetyczne meble biurowe

Równie ważną kwestią jest estetyka wystroju wnętrza i to nie tylko ze względu na wrażenie, jakie zrobi ono na potencjalnych klientach odwiedzających siedzibę firmy. Biuro powinno być atrakcyjne i nie potęgować w pracownikach wrażenia chłodnej, formalnej atmosfery, która wywołuje stres. Meble do biura muszą być więc nie tylko wygodne, ale też przyjemne dla oka.

Czy można urządzić idealne biuro?!

Zatem wybór mebli do biura, które spełniałyby wszystkie te wymagania wcale nie jest  łatwy. Dlatego dobrym pomysłem przy aranżacji wnętrz firmowych jest współpraca z profesjonalistami.

Kompleksowe przygotowanie projektu biura, które będzie jednocześnie wygodne i atrakcyjne wizualnie, to tzw. fit out, a usługi takie, łącznie z dostarczeniem i montażem idealnie dopasowanych mebli, świadczą najlepsze z przedsiębiorstw zajmujących się aranżacją i projektowaniem wnętrz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ