Istnieją pewne kolory, które bardziej niż inne obarczone są stereotypami. Należy do nich oczywiście róż. Niemal zawsze przywodzi na myśl skojarzenie z pokojem małej dziewczynki i księżniczkami. To sprawia, że ten ciepły, miły dla oka kolor stał się kolorem wymagającym odwagi.
Jak zatem użyć pudrowego różu, żeby nie narazić się na skojarzenie naszego wnętrza z dziecinnym pokojem? Najlepiej kontrastowo i bez obaw. Efekt końcowy zależy od zestawienia kolorów i ich proporcji, nie od tego, czy użyje się różu. Za jego pomocą można stworzyć wnętrza przywodzące na myśl o wiele więcej, niż to pierwsze skojarzenie.
W pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia warto wybrać artykuły użytku codziennego w tym delikatnym kolorze. Miski, doniczki na zioła, a nawet zegar ścienny w kuchni stworzą skojarzenia z dawnymi kuchniami, zwłaszcza gdy połączy się je z drewnem. Z kolei łazienka utrzymana w szarościach przełamanych różowymi ręcznikami, mydelniczkami i uchwytami stworzy niebanalne, szykowne połączenie.
Zastosowanie pudrowego różu w sypialni pozwoli uzyskać romantyczny charakter wnętrza. W połączeniu z bielą nie musi wcale dać przesłodzonego efektu. Postarzana, biała toaletka świetnie skomponuje się z różową, puszystą narzutą na łóżku, tworząc wyjątkową sypialnię w klimacie vintage. Odpowiednio dobrane, porcelanowe doniczki pozwolą świetnie ją uzupełnić
Z kolei w salonie można wybrać kontrast. Zwykle jest to duże pomieszczenie, więc jedna ściana pomalowana na pudrowy róż zostanie świetnie uzupełniona pozostałymi. Dla kontrastu świetny wybór będzie stanowił kolor ciemnoszary lub jaśniejszy, za to przełamany ciemną, drewnianą podłogą.
Pudrowy róż jest niezwykłym kolorem, który daje wiele możliwości. W odpowiednim zestawieniu może wyglądać słodko, romantycznie, ale także elegancko i stylowo. Warto wyzbyć się całkowicie przekonania, że jest kolorem nadającym się jedynie do dziecinnego pokoju i dać mu szansę także w innych pomieszczeniach w domu. Z pewnością pozwoli na wiele niebanalnych estetycznych rozwiązań.