Porządek w łazience - jak łatwiej go utrzymać?

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń w domu, w których najszybciej tworzy się bałagan. Podczas codziennej pielęgnacji wielokrotnie przestawia się leżące tam przedmioty, podłoga bywa zachlapana wodą, podobny los spotyka także ściany. Z kolei utrzymanie porządku w łazience jest niezbędnym warunkiem higienicznym. Urządzenie jej tak, by sprzątanie przebiegało sprawnie, pomoże oszczędzić wielu frustracji.

Odpowiednie meble łazienkowe powinny zawierać tyle szuflad, szafek i przegródek, by pomieścić wszystkie kosmetyki i artykuły higieniczne. Zostawienie ich na widoku sprawi, że będą zbierały kurz oraz tworzyły nieestetyczne wrażenie chaosu i bałaganu w pomieszczeniu. Z kolei upchnięte w zbyt ciasnych szafkach buteleczki trudno się wyciąga i chowa, gdy są potrzebne. Na widoku warto zostawić tylko to, czego używa się codziennie. Nawet gdy nie posiadamy w łazience dostatecznej ilości miejsca, by zmieścić zamknięte schowki, można wybrać odpowiednie pudełka, a następnie pochować w nich przedmioty i ustawić je na półkach. Często łazienki są dość nieregularne – odpowiadają za to uskoki w których biegną rury czy też ukryte są urządzenia sanitarne. Warto wykorzystać ten stan rzeczy na stworzenie niewielkich schowków na chemię używaną w gospodarstwie domowym. Dobrym miejscem do przeznaczenia na szafkę lub szuflady jest na przykład przestrzeń pod umywalką nablatową.

Także przeróżne łazienkowe akcesoria mogą być naszym sprzymierzeńcem w utrzymaniu porządku w łazience. Wybierając dozownik na mydło w miejsce klasycznej mydelniczki zabezpieczamy powierzchnie przez nieestetycznymi zaciekami z mydła, które trudno się czyści. Pompka jest także bardziej higieniczna, niż mydło w kostce. Podobną funkcję spełnią specjalne kubeczki z otworkami, przeznaczone do przechowywania szczoteczek do zębów. Oprócz czysto pragmatycznej funkcji, odpowiednio dobrane artykuły i akcesoria mogą także pełnić rolę efektownej ozdoby łazienki. Wybór jest tak duży, że nietrudno dopasować odpowiednie do koloru kafli lub mebli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ