Malowanie domu światłem - dobór odpowiedniego oświetlenia

W odpowiednio dobranym świetle wszystko wygląda lepiej. Nawet najtrafniej dobrane kolory ścian, tynki dekoracyjne czy tapety nie będą za to prezentowały pełni swojego piękna bez odpowiedniego oświetlenia. dlatego wybierając lampy do domu, warto pomyśleć nie tylko o ich funkcjonalnej roli – choć i ta jest istotna.

Kuchnia i łazienka wymagają najbardziej pragmatycznych rozwiązań. Warto przemyśleć zamontowanie lampek ledowych nad blatami, na których przygotowuje się jedzenie. Stworzy to odpowiednie warunki do pracy. Także w łazience istotny jest dobór światła w taki sposób, żeby mogło pełnić przynajmniej dwie funkcje. Po pierwsze warto, by sprzyjało relaksowi podczas długich, aromatycznych kąpieli. Po drugie, na pewno niejednokrotnie przyda się tam światło zbliżone do dziennego – mocne i jasne. Wbudowane lampy sufitowe z regulacją natężenia światła pozwolą na przyciemnienie go w razie potrzeby, z kolei kinkiet nad lustrem oświetli twarz.

Z kolei salon i sypialnia to te części domu, gdzie można nieco bardziej zaszaleć, wybierając artykuły oświetleniowe. Salon zwykle jest częścią centralną domu, więc warto, by oświetlenie współgrało tam z kolorystyką i tworzyło unikalną atmosferę, najlepiej sprzyjającą skupieniu. Jeśli zarazem pełni funkcję pokoju do pracy, oprócz lam sufitowych lub stojących przyda się na pewno niewielka lampka, której światło będzie można dowolnie skierować na blat stołu. Za to sypialnia jest idealnym pomieszczeniem do zamontowania w nim lamp tworzących specjalne efekty świetlne. Taki efekt da żyrandol kryształowy, który rozszczepia światło, tworząc piękne refleksy na ścianach i suficie. Dla czytających przed snem słusznym wyborem jest także lampka nocna z żarówką o odpowiedniej mocy, zamontowana nad łóżkiem lub ustawiona na szafce nocnej.

Warto docenić moc światła w tworzeniu atmosfery i wystroju domu. Odpowiednio dobrane artykuły oświetleniowe pozwolą na wydobycie z wnętrza jego najmocniejszych stron. Nie tylko ułatwią życie domowników, ale także zrobią wrażenie na gościach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ