pady

Pady diamentowe to wyjątkowe urządzenia przeznaczone do czyszczenia i polerowania różnego typu powierzchni płaskich, bez konieczności stosowania dodatkowych środków chemicznych. Pady diamentowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach, gdzie pojawia się potrzeba dokładnego i profesjonalnego oczyszczenia podłóg. Poniżej opowiemy nieco więcej o padach diamentowych – dowiesz się jakie rodzaje tych urządzeń znajdziesz, jak ich używać oraz w czym tkwi ich wyjątkowość.

Pady diamentowe – wystarczy sama woda

Największą zaletą korzystania z padów diamentowych jest możliwość dokładnego oczyszczenia podłóg bez stosowania żadnych środków chemicznych. Pady są w stanie usunąć różnego typu zanieczyszczenia, także te wytrzymałe i kłopotliwe. Ponadto, pady są idealne w usuwaniu rys powstających na podłogach w czasie ich codziennego użytkowania. W dużym skrócie można powiedzieć, że pady są w stanie przywrócić oryginalny połysk różnego typu powierzchniom.

Pady do czyszczenia diamentowe występują w różnych gradacjach, dedykowanych do różnych typów podłóg oraz do walki z różnymi gatunkami zanieczyszczeń. Znajdziesz pady o średnicy od 12″ do nawet 27″. Ponadto, dostępne pady można podzielić pod kątem ich gradacji – od 50 (przez 100, 200, 300, 400, 800, 1500, 3000) aż po 11000 grit. Tak szeroki wybór pozwala odnaleźć pad, który sprawdzi się idealnie i będzie pasował do twoich potrzeb.

Pady o niskich gradacjach są przeznaczone do czyszczenia powierzchni głęboko zniszczonych, pokrytych rysami, intensywnymi odbarwieniami oraz innymi rodzajami zniszczeń. Im wyższa gradacja, tym bardziej łagodne będzie oddziaływanie danego pada. Produkty o najwyższej gradacji są przeznaczone do nadawania posadzkom ostatnich szlifów, do tworzenia wrażenia „wet look” oraz intensywnego polerowania.

Zalety z wyboru padów diamentowych

Pady diamentowe to elementy specjalistyczne, przeznaczone do korzystania przez osoby przeszkolone oraz z wykorzystaniem specjalnych narzędzi. Najczęściej, używa się w tym celu szorowarek, urządzeń obsługiwanych częściowo manualnie, w dużym jednak stopniu pracujących automatycznie.

Najczęściej, pady diamentowe używa się w różnego typu placówkach i budynkach wielkopowierzchniowych – sklepach, galeriach handlowych, urzędach, szkołach, bankach, muzeach oraz licznych innych miejscach, gdzie wygląd i elegancja odgrywają dużą rolę. 

Warto podkreślić, że pady diamentowe są przeznaczone do czyszczenia powierzchni, z którymi nie poradzą sobie żadne inne środki. Nawet mopy obrotowe zanurzone w intensywnych środkach czyszczących nie są w stanie uzyskać takich efektów, jak szorowarka z odpowiednio dobranym padem diamentowym.

Pady diamentowe są przy tym bardzo wytrzymałymi elementami. Ich włókna są odporne na różne szkodliwe oddziaływania oraz wytrzymują kontakt nawet z najbardziej topornymi i zaschniętymi zabrudzeniami. Za ich pomocą możesz „zdzierać” brud z powłok starych, nowych, delikatnych, twardych, chropowatych, gładkich oraz niemal wszystkich innych. Najczęściej, korzysta się z nich w czyszczeniu posadzek betonowych, marmurowych, paneli, lastryko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ