Przegląd polecanych paliw do kotłów i pieców

0
740

Poszukujesz ekologicznego, a zarazem niedrogiego paliwa? W tym poradniku dowiesz się więcej na temat kilku wyrobów, których zakup zdecydowanie warto rozważyć. Poznaj cenne wskazówki i sięgnij po idealne rozwiązanie dla siebie. Przekonaj się, że zakupy mogą być proste i przyjemne.

Ekogroszek

Ekogroszek to nazwa handlowa paliwa węglowego, które przeznaczone jest do kotłów retortowych z podajnikiem mechanicznym, konwencjonalnych pieców kaflowych czy kotłów zasypowych rusztowych. Ta uniwersalność sprawia, że bardzo wielu klientów decyduje się na wybór paliwa, choć to nie jedyny jego atut. 

Ekogroszek stanowi ekologiczne rozwiązanie i jest doskonałą alternatywą dla węgla kamiennego. Pamiętaj, że przy paleniu węglem do atmosfery trafiają duże ilości toksycznych substancji w postaci związków azotu, siarki, dwutlenku węgla oraz pyłu. W przypadku ekogroszku emisja toksyn jest zdecydowanie niższa. 

Kolejną zaletą paliwa jest bardzo atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Ekogroszek nie jest drogi, a świetnie się pali. Wystarczy wybrać rozwiązanie uznanej marki, aby móc cieszyć się ponadprzeciętną jakością. Znakomity ekogroszek w worku kupisz w sklepie internetowym Pan Groszek. To doskonała propozycja dla wymagających klientów, którzy zawsze poszukują sprawdzonych paliw.

Pellet drzewny

Pellet drzewny jest stałym paliwem w formie granulatu z odpadów drzewnych. Znalazł zastosowanie wśród wielu użytkowników pieców i kominków. Wysokiej jakości paliwo  stosowane jest również w fabrykach. Charakteryzuje się wydajnością na poziomie minimum 80%, a ilość popiołu po spaleniu jest nawet 25% niższa względem innych popularnych paliw. Ponadto produkt pochodzi ze źródeł odnawialnych. 

Warto zaznaczyć, że pellet nie jest drogi, a komfort palenia stoi na bardzo wysokim poziomie. W dodatku granulki można łatwo przechowywać i szybko przenosić. To kolejne paliwo na naszej liście, które cieszy się bardzo wysokim zainteresowaniem ze strony klientów. W sklepie internetowym Pan Groszek bez trudu kupisz sprawdzony i polecany produkt.

Brykiet drzewny

Brykiet drzewny to paliwo, które świetnie sprawdzi się w kominku. Wyroby dostępne w sklepie internetowym Pan Groszek charakteryzują się prostokątnym kształtem, dzięki czemu można je z łatwością układać na dowolnej przestrzeni. Ponadto są bardzo łatwe w przenoszeniu.

W brykietach znajdują się otwory, dzięki czemu zmniejsza się ilość dymu. Ponadto przy produkcji następuje prasowanie suchych ząbków w wysokiej temperaturze drewna i pod wysokim ciśnieniem. To przekłada się na długi czas palenia i oczekiwane ciepło.

Wybierz rozwiązanie dla siebie

Oferta sklepu internetowego Pan Groszek jest bardzo zróżnicowana i obejmuje wiele wysokiej klasy wyrobów. Jeżeli nadal zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze produkty, możesz poprosić o pomoc doświadczoną obsługa, która udzieli Ci wielu cennych porad. Skorzystaj ze sprawdzonej propozycji i kup polecane paliwo bez wychodzenia z domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ