Narzuta na łóżko - jaką wybrać?

Głównym punktem każdej sypialni jest zazwyczaj łóżko. Podczas jego wyboru zwracamy szczególną uwagę na to, żeby było wygodne, ale też stylowe. O jego wyglądzie decyduje również narzuta, która jest elementem dekoracyjnym. Aby spełniała swoje zadanie powinna być dopasowana do całego wnętrza, być wykonana z dobrej jakości materiałów oraz mieć odpowiedni rozmiar.

Jaki rozmiar narzuty na łóżko należy wybrać?

Rozmiar narzuty na łóżko do sypialni, który wybierzemy powinien być dopasowany do sposoby, w który chcemy je przykrywać. Tutaj istnieje kilka metod, narzutę możemy układać wierzchniowo, możemy też wkładać ją pod materac. Bez znaczenia, który sposób wybierzemy, powinniśmy zwrócić uwagę na trzy wymiary, a dokładnie na wysokość, szerokość i długość. Nikt w końcu nie chce mieć niewymiarowej narzuty, która będzie za mała, lub za duża.

Jak prawidłowo zmierzyć narzutę na łóżko?

Wymiar narzuty jest uzależniony od wymiarów łóżka, znajdującego się w sypialni. Na przykład jeżeli jego rozmiar wynosi 180 centymetrów szerokości, 220 centymetrów długości oraz 60 centymetrów wysokości, nasza narzuta, która ma przykrywać pościel powinna mieć rozmiar 280×270 (szer. x dł.). Dzięki temu będziemy mogli w swobodny sposób przykryć łóżko, a narzuta nie będzie ani za mała, ani za duża.

Jeżeli narzuta będzie znajdowała się pod materacem, to wybór jej rozmiaru troszkę się różni. Tutaj pod uwagę należy wziąć wymiary materaca. Jeżeli posiada 180 centymetrów szerokości, 220 centymetrów długości i 30 centymetrów wysokości, to narzuta powinna mieć wymiary 240×250 centymetrów (szer. x dł.).

Z jakiego materiału powinna być wykonana narzuta na łóżko?

Narzuta na łóżko jest jednym z elementów dekoracyjnych sypialni, dlatego musimy pamiętać, żeby przed jej zakupem zastanowić się nad kolorem, wzorem oraz fakturą. W końcu ma pasować do reszty wnętrza. Jeżeli chodzi o wybór materiału, należy wybrać taki, który będzie łatwo utrzymać w czystości. A dokładniej będzie można wyprać go w pralce. Będzie to duże ułatwienie dla nas. Narzuty wykonane z naturalnych tkanin są ładne, ale często wymagają prania w pralni chemicznej, należy wziąć to pod uwagę. Równie ważna jest jakość materiału.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-wybrac-narzute-na-lozko/

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ