Czym kierować się przy wyborze kołdry na zimę

Zimowe wieczory oraz noce potrafią być naprawdę chłodne i zimne, dlatego koniecznie należy się w tych miesiącach zaopatrzyć w ciepłą kołdrę! Obecnie na rynku jest ich naprawdę bardzo dużo i trudno otrzymać jednoznaczną odpowiedź, która kołdra na zimę będzie najlepsza. My w poniższym artykule postaramy się przedstawić to, czym kierować się przy wyborze właśnie kołdry na zimę. Jeśli jesteś tego ciekawy, to koniecznie czytaj dalej!

Kołdra na zimę – na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tej najlepszej?

Kiedy udasz się do sklepu stacjonarnego z artykułami sypialnianymi lub odwiedzisz jedną z wielu stron internetowych, które zajmują się sprzedażą poduszek, kołder czy pościeli, uświadomisz sobie, że ten zakup nie będzie taki łatwy. Czym kierować się przy wyborze najlepszej kołdry na zimę? Po pierwsze zwróć uwagę na wielkość kołdry. Jeśli śpisz sam, to najlepszym wyborem będzie kołdra 120×200 cm lub 140×200 cm. Śpisz z partnerem? W takim przypadku koniecznie kup większą kołdrę o wymiarach 160×200 cm, 180×200 cm, 200×200 cm lub 200×220 cm – wtedy będziesz mieć pewność, że każde z Was dokładnie się przykryje i będzie Wam ciepło. Kołdra powinna być również dostosowana do rozmiaru łóżka oraz temperatury, która jest w sypialni.

Jakie są rodzaje kołder na zimę?

Kołdry zimowe dzielą się przede wszystkim ze względu na rodzaj wypełnienia, które może być naprawdę różne. Na początku należy przede wszystkim wyróżnić kołdry z wypełnieniem naturalnym oraz takie, które wykonane są z materiałów syntetycznych. Kiedyś ludzie preferowali te pierwsze, natomiast dziś, kiedy wiele osób jest alergikami, większość decyduje się na kołdry wykonane ze sztucznych tkanin. Naszą pierwszą propozycją jest kołdra wypełniona pierzem gęsi, która przepuszcza wilgoć, ale jednocześnie utrzymuje ciepło. Dodatkowo wykazuje właściwości antyroztoczowe i termoregulacyjne. Inną opcją jest kołdra syntetyczna, która najczęściej wypełniona jest włóknami poliestrowymi. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną mieć dobrej jakości kołdrę, ale jednak nie wykosztować się. Dla prawdziwych zmarzluchów idealną kołdrą będzie ta wykonana z wełny owczej. Co ciekawe, mimo naturalnego wypełnienia, nie posiada ona właściwości uczulających, więc jest świetna dla alergików!

Która kołdra zimowa jest najcieplejsza?

Najcieplejsza i zdaniem niektórych również najlepsza kołdra na zimę to taka, która wyróżnia się największą gramaturą wkładu. Zazwyczaj jest to podawane w gramach na metr kwadratowy całej powierzchni kołdry – świadczy to przede wszystkim o poziomie jej ciepła. Na zimę najlepiej wybrać kołdrę o gramaturze 240-270g/metr kwadratowy.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaka kołdra na zimę będzie najlepsza. Kieruj się powyższymi podpowiedziami, a z całą pewnością uda Ci się zakupić odpowiedniej jakości kołdrę, która zapewni Ci duży komfort podczas snu. Nie czekaj i już dziś kup jedną z nich!

 

Artykuł powstał we współpracy z Hilding.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ