Kinkiety Eichholtz alternatywą dla nocnych lampek

0
1711

Czasy, kiedy sypialnie aranżowano w sztywnej koncepcji – łóżko i dwie szafki z umieszczonymi na nich lampkami nocnymi – dawno minęły. Nowoczesne sypialnie często nie posiadają szafek nocnych, a zamiast nich wstawiane są większe i pojemniejsze komody, w których trzymamy książki, albumy ze zdjęciami, czy inne mniej lub bardziej przydatne przedmioty. Jednakże oświetlenie sypialnie jest elementem koniecznym! Światło żyrandola często jest za mocne, męczy oczy i zamiast nastrajać do snu, rozprasza i dekoncentruje. Idealną alternatywą dla żyrandola są kinkiety Eichholtz – stylowo i niezwykle elegancko wyglądające w każdej sypialni a przy tym bardzo praktyczne.

Jak rozmieścić kinkiety w sypialni?

Sypialnia to nie tylko miejsce do spania, ale i relaksowania się, czytania książki, a dla niektórych również do oglądania wieczorami swoich ulubionych filmów i seriali. Aby te chwile były naprawdę przyjemne, należy z rozwagą przemyśleć rozmieszczenie kinkietów. Kinkiety najlepiej zamontować na ścianie bezpośrednio nad łóżkiem lub w niewielkiej odległości od niego. Wówczas światło z niego pada na nie pod kątem prostym, a co za tym idzie, nie będzie rzucało cienia np. podczas pracy z laptopem, czy przeglądania magazynu. Do sypialni szczególnie polecamy kinkiet Eichholtz Lexington Silver White, który wyposażony jest w plisowany abażurek efektownie rozpraszający światło. Kinkiet powinien być umieszczony na wysokości co najmniej 80 cm od górnej krawędzi materaca, zapewniając tym samym maksymalny komfort wieczornego czytania i przyjemną, sprzyjającą refleksji atmosferę. Niezależnie od tego czy ostatecznie zdecydujemy się na kinkiety Eichholtz, czy z innej firmy, zwróćmy uwagę na maksymalną moc żarówek, która powinna wynosić przynajmniej 25 W.

Stylowe oświetlenie obrazów

Wielu z nas ma zawieszone obrazy w swojej sypialni, salonie lub w przedpokoju. Niezależenie od rangi dzieła, będzie ono prezentowało się bardziej gustownie i niekonwencjonalnie, przy zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia. Kinkiety obrazowe to specjalne rodzaje lampek, dedykowane do oświetlania obrazów i plakatów. Kształtem przypominają one długą listwę i mają możliwość skierowania wiązki światła na określony punkt na ścianie. Jednym z nich jest kinkiet Eichholtz Easy Living Bronze Antique wyposażony w ramię, które można regulować w dwóch punktach, pozwalając idealnie dostosować kąt padania światła. Kinkiety obrazowe to bardzo dobry pomysł na wyeksponowanie wszystkiego, czym chcemy cieszyć oczy gości i domowników – mogą one podświetlać nie tylko obrazy, ale i zdjęcia lub kolekcję ulubionych książek czy filmów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ