Jak zapobiec zniszczeniu kanapy?

Wybierając kanapę do salonu często oprócz gustu kierujemy się także inną cechą mebla. Kanapa, która łatwo pobrudzić, może zepsuć atmosferę rodzinnych i przyjacielskich spotkań. Bezustanne obserwowanie, czy żaden z gości nie trzyma czekoladowego deseru zbyt blisko jasnej tapicerki, czy dzieci nie piją w pobliżu kanapy kolorowego napoju, czy pies nie wskakuje na nią radośnie, chcąc przytulić się do domownika… wszystko to może stworzyć niepotrzebny stres i napięcie. W dodatku jasną kanapę po prostu łatwo jest zniszczyć. Zniszczenia wypielęgnowanych mebli przyprawiają o ból głowy nie tylko perfekcyjne panie domu. Nikt nie lubi gdy pojawia się skaza na jego ulubionym meblu. Taka plama lub inny rodzaj uszkodzenia przykuwa stale uwagę i niszczy radość z wystroju wnętrza. Za nic nie zadziała udawanie, że plama po czerwonym winie na samym środku siedzenia lub umazane przez dzieci czekoladą oparcie jest celowym detalem ozdobnym. Dlatego warto wiedzieć, jak zabezpieczyć kanapę.

Jeśli jest wykonana ze skóry, w sklepach można kupić artykuły służące do impregnowania tego materiału. Część z nich nadaje się zarówno do skóry naturalnej, jak i do ekologicznej, na przykład nubuku. Odpowiednio dobrany preparat zabezpiecza powierzchnię kanapy lub fotela przed plamami, nawet gdy coś się na nie rozleje.

Warto przemyśleć także kupno ciekawej narzuty, którą można przykrywać mebel na czas odwiedzin gości z dziećmi. Narzuta może mieć wielkie walory dekoracyjne, a zarazem o wiele łatwiej jest ją wyprać lub nawet kupić nową, niż wyczyścić trudne zabrudzenie z kanapy. Artykuły tekstylne wykonane są z wielu bardzo różnych, ciekawych materiałów i oferują wybór niezwykłych wzorów, które odświeżą i ożywią pomieszczenie.

Jeśli doszło już do zabrudzenia którego nie sposób doczyścić, są sposoby, żeby je ukryć nie uciekając się do wymiany zestawu wypoczynkowego. To na przykład pokrowce na kanapę, które pozwalają wymienić całe jej pokrycie. W ostateczności zabrudzenie można zakryć ozdobną poduszką lub rzuconym na kanapę kocem.

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ