Jak sprawić, żeby ściany nie były nudne?

Salon to miejsce odpoczynku, spotkań z domownikami i gośćmi. Warto zadbać, żeby w pełni oddawał gust właścicieli domu i sprawiał, że przyjemnie będzie się w nim spędzało czas.

Wybranie ciekawszego sposobu na ściany niż zwykła farba, tapeta w typowym wzorze czy też nawet dekoracyjny tynk nie musi być trudne. Asortyment sklepów internetowych i stacjonarnych pozwala nie tylko na wybranie dekoracji idealnej. Można ją także zamówić, a nawet w pewnym stopniu wykonać samemu.

Samodzielnego wykonania wymaga przede wszystkim użycie szablonów malarskich – to artykuły obliczone na inwencję kupującego. Za ich pomocą można nanieść na ścianę precyzyjne wzory, których gama jest naprawdę szeroka. Warto rozważyć też welurowe naklejki. Szczególnie efektownie będą prezentowały się te w mocno kontrastującym z kolorem farby odcieniu. Są wypukłe, więc stworzą wrażenie przestrzenności. Motywy roślinne w ciemnej zieleni naniesione na jasnozieloną ścianę stworzą wiosenny klimat w salonie.

Oczywistym wyborem wydają się także ramki ścienne. Warto wybrać jednolite kolorystycznie, ale o różnych deseniach lub wielkościach. Kolejna decyzja dotyczy umieszczanych w nich przedmiotów. To nie tylko zdjęcia. Równie dobrze, a nawet ciekawiej, mogą wyglądać oprawione, ususzone liście roślin, zebrane podczas różnych wypraw.

Ozdobę ściany stanowią także książki. Piękny, stylowy regał to dobry wybór, ale można także postawić na efekt zaskoczenia i wybrać „niewidoczne” półki. Wbrew pozorom, artykuły takiego typu bardzo stabilnie podtrzymują tomy, które wydają się unosić nad ziemią.

Niebanalną dekorację ściany można stworzyć na dziesiątki sposobów. Stara, drewniana rama okienna może wyglądać niezwykle efektownie jako wiszący kwietnik. Półki na drobiazgi połączone sznurami przywodzą na myśl huśtawkę i świetnie pasują do surowych, skandynawskich wnętrz. Wybór sposobu udekorowania ścian jest ograniczony jedynie wyobraźnią dekorującego – warto puścić wodze fantazji i pozwolić jej działać. Można wtedy stworzyć ściany, które stanowić będą małe dzieło sztuki użytkowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ