Grzejniki Viessmann – optymalne rozwiązanie dla Twojej łazienki

Kiedy decydujemy się na remont naszej łazienki, wybór nowych grzejników łazienkowych nie zawsze jest zadaniem prostym. Z jednej strony musimy zdecydować się na rozwiązanie, które estetycznie będzie pasowało do naszej koncepcji, z drugiej – będzie skutecznie ogrzewać całe pomieszczenie, z trzeciej zaś – zaliczy się do tych solidnych i przez lata skutecznie będzie pełnić swoje funkcje. W takim przypadku warto zdecydować się na markę Viessmann.

Zacznijmy jednak od tego, jak wybrać grzejnik do naszej łazienki? Przed Wami kilka rad, które skutecznie pomogą Wam dokonać optymalnego wyboru.

Po pierwsze, trzeba zdecydować się na rodzaj grzejnika.

Do dyspozycji mamy trzy z nich, a są to grzejniki wodne, elektryczne oraz wodno-elektryczne.

Grzejniki wodne – jest to rozwiązanie idealne, jeżeli zależy nam na ogrzaniu łazienki tylko wtedy, gdy działa całe ogrzewanie centralne w naszym domu lub mieszkaniu. Nie narazimy się na wzrost kosztów związanych z energią elektryczną, jednak jeżeli chcemy dogrzać łazienkę jako jedyne pomieszczenie w domu lub mieszkaniu – w takim przypadku grzejnik wodny nam nie pomoże.

Grzejnik elektryczny – ze względu na zasilanie elektryczne, może działać o każdej porze roku, niezależnie od centralnego ogrzewania. Trzeba jednak zaznaczyć, że jego intensywne wykorzystywanie może widocznie wpływając na rachunki za energię elektryczną, sam grzejnik prawdopodobnie nie będzie miał również tak dużej mocy, jak standardowe grzejniki wodne. Sprawdzi się jednak idealnie do dogrzewanie pomieszczenia, np. jako grzejnik dodatkowy. Grzejniki elektryczne często służą również jako suszarki na ręczniki czy ubrania.

Grzejnik wodno-elektryczny – połączenie dwóch poprzednich, najbardziej wielofunkcyjne rozwiązanie, które z jednej strony działa wraz z centralnym ogrzewaniem, jednak w razie potrzeby możemy zasilać go również elektrycznie. Niestety, często są to modele droższe, niż wodne lub elektryczne. Alternatywą dla nich mogą być dwa osobne grzejniki, jeden wodny, drugi zaś elektryczny.

Ograniczanie mocy grzejnika łazienkowego

Kolejnym kluczowym aspektem, o którym musimy pamiętać, jest dobranie odpowiedniej mocy grzejnika do naszej łazienki. Zakłada się, że w przypadku łazienki dobrze ocieplonej (uznajmy to za standard), potrzebne jest nam 100W mocy na 1 m2. Przykładowo, jeżeli nasza łazienka ma 8 m2, to powinniśmy zdecydować się na grzejnik o mocy 800W. Zakładamy przy tym, że chcemy, aby temperatura w pomieszczeniu oscylowała w okolicach 23 stopni Celsjusza.

O ile jednak przedstawiony wzór nie należy do trudnych, to występuje przynajmniej kilka przypadków, w których musimy zdecydować się na grzejniki o większej mocy. Pierwszym z nich jest oczywiście sytuacja, w której grzejnik znajduje się docelowo w łazience, która nie jest najlepiej ocieplona. W takim przypadku jednak trudno stwierdzić o ile moc grzejnika musi być większa, warto więc zdecydować się na poradę pracowników sklepu, dokładnie opisując problem – na pewno doradzą nam, na jaki wzrost mocy się zdecydować.

Drugim przypadkiem jest zdecydowanie się na grzejniki chromowane. Chociaż prezentują się one naprawdę świetnie, ich powierzchnia gorzej rozprowadza ciepło. Specjaliści zalecają, aby w takim przypadku decydować się na grzejnik o 25% większej mocy, niż zakładaliśmy pierwotnie. Oczywiście warto też zastanowić się nad rozwiązaniami, które chromowane nie są, jeżeli tak bardzo nam na tym nie zależy.

Warto też przemyśleć, czy na grzejniki będziemy suszyć np. ręczniki lub ubrania. Również one będą ograniczały rozprowadzanie ciepła w naszej łazience. Jeżeli jesteśmy pewni, że takie zachowania z naszej strony będą regularne, również zalecamy zdecydować się na grzejnik o większej mocy, w tym wypadku o 20%.

Grzejniki Viessmann – czemu warto?

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tej marki – liczne modele są dostępne w sklepie iTerma.pl, gdzie możecie liczyć też na bardzo okazyjne ceny. Sama niemiecka marka tworzy produkty bardzo wysokiej jakości, przy czym ich ceny możemy zawsze określić jako atrakcyjne. W przypadku każdego modelu możemy również liczyć na stosowanie tylko najnowszych technologii, same grzejniki należą też do bardzo funkcjonalnych. Możemy liczyć również na nawet 10-letnią gwarancję, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że to produkty wysokiej jakości, które będą służyć nam zapewne jeszcze dłużej, niż gwarantuje producent.

Marka Viessmann nie zapomniała również o kwestiach estetycznych – oferuje ona modele, które prezentują się niezwykle atrakcyjnie i sprawdzą się w łazience zarówno tradycyjnej, jak i wyposażonej w sposób nowoczesny. Zachęcamy do sprawdzenia różnych modeli, na pewno wśród nich znajdzie się taki, który idealnie wpasuje się w przestrzeń Waszej łazienki.

Na koniec warto wspomnieć o skutecznej wymianie i oddawania ciepła, wszystko to ze względu na grubość blachy, która wynosi 1,25 mm. Same grzejniki łatwo tez czyścic (ze względu na zdejmowaną pokrywę), dodatkowo pozwalają one na zamontowanie ich z różnych stron.

Jeżeli zainteresowała Was ta oferta, zapraszamy jeszcze raz do sprawdzenia konkretów na stronie iTerma.pl. Znajdziecie tam również ogrom grzejników innych producentów, jednak w równie atrakcyjnych cenach!

viessmann

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ