Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania?

Aby utrzymać właściwą temperaturę w mieszkaniu trzeba zadbać nie tylko o odpowiednie ogrzewanie, ale głównie o prawidłową izolację pomieszczeń. Ocieplenie budynku to ważna kwestia, jednak należy, również w dużym stopniu przykładać wagę do właściwego zabezpieczenia otworów w ścianach zewnętrznych. Zwłaszcza, jeśli chodzi o drzwi wejściowe do mieszkania. Jak dokonać właściwego wyboru drzwi zewnętrznych? Na co zwrócić przede wszystkim uwagę?

Czym są i czy warto inwestować w drzwi pasywne?

Najważniejszym zadaniem drzwi wejściowych do mieszkania jest jak największe zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczenia. Oczywiście większe znaczenie będzie miał ten czynnik w przypadku domów wolno stojących, gdzie bezpośredni wpływ warunków zewnętrznych jest znacznie bardziej widoczny, aniżeli przy drzwiach wewnątrzklatkowych. Mając, więc za cel uszczelnienie wnętrza domu, należy dokonać zakupu drzwi pasywnych, czyli energooszczędnych. Przy tego typu wyborze otrzymamy produkt o zwiększonej odporności na czynniki klimatyczne, które mogą negatywnie wpływać na ogólny bilans energetyczny w domu. Można je poznać po zastosowaniu dodatkowych uszczelek,  zarówno w ościeżnicy, jak i samych drzwiach, a także poprzez zwiększony udział materiału drzewnego w budowie, który jako naturalny izolator,  dodatkowo zabezpiecza mieszkanie przed przenikaniem zimnego powietrza. Koszt takich drzwi może być zwiększony, jednak w ostatecznym rozrachunku, należy pamiętać, że straty związane z utrata ciepła w pomieszczeniu mogą być znacznie wyższe.

Drzwi z blachy, czy drewniane?

Kolejnym czynnikiem, który należy rozpatrzyć przy zakupie drzwi frontowych to rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Tutaj, również ważnym punktem wyjścia jest miejsce osadzenia . Jeśli Klient mieszka w bloku, gdzie drzwi wewnątrzklatkowe są osłonięte od wpływu, np. zimnego powietrza to,  jak najbardziej można zredukować koszty zakupu, poprzez zdecydowanie się na tańszy wariant wykonany z blachy ocynkowanej. Wówczas zaoszczędzone środki można przeznaczyć przykładowo: na drzwi z lepszym zabezpieczeniem antywłamaniowym. Natomiast w przypadku drzwi wejściowych do mieszkania poddanego większym wpływom pogody, doradza się zakup towaru wykonanego z naturalnego, litego drewna. Wtedy uzyskuje się zwiększoną pewność zwłaszcza w stosunku do izolacji ciepła. Drzwi z blachy mogą oddziaływać na różnice temperatur między wnętrzem mieszkania, a powietrzem na zewnątrz, dając efekt skraplania się po cieplejszej stronie, co stanowczo nie jest pożądanym efektem.

Producenci drzwi zewnętrznych przedstawiają bogaty w wybór asortyment  z najróżniejszymi nowinkami, modelami i atrybutami. Najważniejsze w tym wszystkim dla Klientów jest określenie własnych wymagań. Przy zakupie drzwi często błędnie kierujemy się ceną produktu bez większego zgłębienia tematu budowy drzwi. Warto przed podjęciem decyzji dopytać, bądź doczytać na branżowych portalach, jak powinny być zbudowane drzwi frontowe żeby spełniały w właściwy sposób swoje zadanie i mogły służyć w dłuższym okresie zabezpieczając we właściwy sposób domostwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ