Girlandy - ciekawe dekoracje

Istnieje bardzo wiele sposobów na dodatkowe oświetlenie w pokoju. Zwłaszcza, gdy celem nie jest uzyskanie mocniejszego światła przy którym da się pracować, a raczej udekorowanie pomieszczenia, warto rozważyć tak nietypowe i efektowne artykuły oświetleniowe, jak girlandy.

Określenie „girlanda” tworzy automatyczne skojarzenia z grudniowymi świętami. To właśnie na Boże Narodzenie tworzy się tego typu ozdoby, wykorzystując gałązki drzewek iglastych, ostrokrzewu, papier i ozdoby choinkowe. Girlandy wyjątkowo dobrze prezentują się przy drzwiach wejściowych lub jako ozdoby barierek balkonowych lub balustrad przy schodach. Jednak na rynku dostępne są także świecące girlandy, stworzone z połączonego szeregu małych lampek. To rozwiązanie nie musi wcale budzić skojarzeń z bożonarodzeniowymi lampkami na choinkę. Świetlne girlandy pozwalają zbudować wyjątkowy klimat w pomieszczeniu, wypełnić je kolorowymi światełkami lub wywołać nastrojowy półmrok.

Istnieje kilka rodzajów świecących girland. Najprostsze są te ledowe. Można używać ich zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, do ozdobienia na przykład altany ogrodowej podczas letniego przyjęcia na świeżym powietrzu. Występują w wielu różnych kolorach. Girlanda może także być zbudowana ze zwykłych żarówek. Taki element aranżacyjny będzie świetnie pasował do nowoczesnego, lekko industrialnego wnętrza. Żarówki mogą być klasyczne lub wykonane z barwionego szkła, co skutecznie ożywi pomieszczenie utrzymane w stonowanej kolorystyce.

Z kolei jeśli szukasz rozwiązania, które w żaden sposób nie przywodzi na myśl gwiazdkowych lampek, sprawdzą się małe, bawełniane kulki w różnych kolorach, tak zwane cotton balls. Łącząc różne artykuły dekoracyjne, można stworzyć na przykład niezwykle oryginalną lampę. W tym celu należy duże, szklane naczynie wypełnić girlandą, a następnie podłączyć ją do prądu i ukryć kabel. Taka lampa z pewnością będzie przykuwała uwagę gości.

Operowanie światłem jest coraz bardziej popularną formą aranżowania wnętrz. Każdy, kto szuka niebanalnych rozwiązań powinien sprawdzić, co oferuje mu rynek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ