Dekoracje zawieszone w powietrzu - jak niebanalnie ozdobić dom?

Banalne kwietniki, świeczniki, stojaki, zdjęcia w ramkach i kompozycje szklanych kulek… szablonowymi, konwencjonalnymi dekoracjami można szybko się znudzić. Co więcej, używane od lat w wielu domach i mieszkaniach często blokują zmysł kreatywności, podsuwając ciągle te same, opatrzone już i nudne rozwiązania. A gdyby tak porzucić tradycyjne wyjścia w dekorowaniu domu? Trudno przecież o drugą tak pełną swobody i zachęcającą do inwencji twórczej dziedzinę w urządzaniu domu. dlatego warto pozbyć się przekonań o konwencjonalnym zastosowaniu, jakie przypisane mają artykuły dekoracyjne. Można samemu wymyślić dla nich nowe zastosowania, o wiele ciekawsze i bardziej niecodzienne.

Zamiast jak zwykle ustawiać kwiaty na ziemi, parapetach i półkach, być może warto sprawić, by lewitowały w powietrzu? W tym celu sprawdzą się podwieszane na suficie kwietniki. Nie muszą to jednak być banalne, znane z ubiegłych dziesięcioleci paprotki w plecionych koszach. Także półka na kwiaty może wisieć, na przykład w formie małej, ustabilizowanej żyłką huśtawki. Warto postawić na kwiaty które zwieszają się, tworząc girlandy zieleni.

Można także nadać pomieszczeniu naprawdę magiczny widok, wprawiając w ruch świece. Taki efekt stworzy powieszenie na kilku wysokościach latarenek ze świeczkami. Tego typu artykuły można dostać niemal w każdym sklepie budowlanym lub wnętrzarskim. Efekt, który w ten sposób uzyskamy, będzie kojarzył się nieodparcie ze światem baśni, gdzie przedmioty lewitują wprawiane w ruch przez czarodziejskie różdżki. Dobry efekt mogą stworzyć także podwieszone ramki ze zdjęciami, dzwoneczki lub tiulowe dekoracje.

Nie jest przy tym wcale powiedziane, że takie dekoracje są niepraktyczne. Wystarczy odpowiednio wybrać miejsce, w którym będą zawieszone – najlepiej tam, gdzie nie przechodzi się wiele razy w ciągu dnia. Odpowiednio wybrana lokalizacja sprawi, że wiszące ozdoby będą przykuwały uwagę i zachwycały nie tylko domowników, ale i gości. Nikt nie spodziewa się lewitujących ozdób, a efekt zaskoczenia gra niebagatelną rolę w aranżacji pięknych wnętrz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułGirlandy – ciekawe dekoracje

Uwielbiam różnego rodzaju DIY, czyli projekty typu zrób to sam! Za nieduże pieniążki jesteśmy w stanie wyczarować coś pięknego do naszego domu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ