Ergonomia w Twoim biurze. Zalety biurek z regulacją wysokości

Biurka z regulowaną wysokością to świetne rozwiązanie stosowane wszędzie tam, gdzie liczy się komfort i ergonomia. Nowoczesne modele biurek regulowanych łączą liczne zalety, takie jak uniwersalność, prozdrowotność, trwałość i bezpieczeństwo użytkowania.

Uniwersalność

Regulacja wysokości blatu pozwala na indywidualne dopasowanie biurka do wzrostu użytkownika. Dzięki temu z jednego mebla są w stanie korzystać zarówno osoby niskie, jak i wysokie. To świetnie rozwiązanie zwłaszcza dla małych przestrzeni biurowych, gdzie nie ma miejsca na jednoczesne ustawienie kilku biurek o różnych parametrach.

Prozdrowotność

Biurka regulowane są projektowane pod nadzorem ortopedów, w trosce o zdrowie osób z nich korzystających. ,,Zła postawa siedząca, podczas wielogodzinnej pracy przy nieodpowiednio dobranym biurku, może mieć zgubny wpływ dla kręgosłupa, prowadząc do jego wykrzywienia i innych zmian zwyrodnieniowych. Regulowane biurko da się dowolnie rozbudowywać i składać, zgodnie z zasadami ergonomii” – komentuje ekspert firmy MEBLANT, producenta i dystrybutora wysokiej klasy mebli pracowniczych.

Trwałość

Regulowane biurko służy przeważnie wielu użytkownikom, w związku z czym jest poddawane wzmożonej eksploatacji. Producenci zdają sobie z tego sprawę, dlatego materiały używane do produkcji mebla cechują się wyjątkową trwałością. Metalowy stelaż biurka jest odporny na spore obciążenia, a blat dostosowany ściśle do potrzeb użytkowych (np. w pomieszczeniach laboratoryjnych stosuje się specjalne blaty antybakteryjne).

Bezpieczeństwo

Mechanizm regulacji wysokości biurek jest w pełni bezpieczny, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa higieny pracy. ,,Regulacje posiadają blokady, które uniemożliwiają przypadkową zmianę ustawień w trakcie pracy przy biurku. Dzięki temu mebel nie opuści się w niespodziewany sposób” – podsumowuje specjalista MEBLANT.

Idealne dla biur

Wszystkie wspomniane cechy czynią z biurka z regulowaną wysokością idealny element wyposażenia biura. Popularność tego typu mebli ciągle wzrasta i można się spodziewać, że trend ten będzie postępował. To pozytywne zjawisko, wynikłe z troski o zdrowie, komfort i jakość pracy zatrudnionych osób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWystrój wnętrz a magia sprzątania
Następny artykułCechy idealnego fotela biurowego

Uwielbiam różnego rodzaju DIY, czyli projekty typu zrób to sam! Za nieduże pieniążki jesteśmy w stanie wyczarować coś pięknego do naszego domu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ