Cechy idealnego fotela biurowego

Biuro to miejsce pracy wielu ludzi. Czy to informatyk, księgowa, czy recepcjonistka – każda z tych osób spędza długie godziny siedząc przy biurku. Dlatego powinniśmy zadbać, aby nasz fotel biurowy był wygodny i nie powodował schorzeń kręgosłupa. Jeśli codziennie będziemy odczuwać dyskomfort, w krótkim czasie nabawimy się dolegliwości, które potem ciężko będzie zwalczyć.

Wygodne siedzisko i oparcie – najważniejsze elementy fotela

Najważniejszymi elementami fotela są wygodne siedzisko i oparcie. Oparcie powinno mieć regulację, a siedzisko – właściwą twardość. Najlepiej, aby krzesło miało kształt odciążający guzy kulszowe i wymuszający prawidłową pozycję osoby, która na nim siedzi. Należycie wyprofilowane oparcie odciąży kręgosłup i wyeliminuje wszelkie napięcia. Przestaniemy odczuwać bóle i będziemy cieszyć się ładną sylwetką. Musimy też zwrócić uwagę na blokadę właściwej pozycji oparcia, a także regulowaną pozycję podłokietników oraz podparcia odcinka piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa – komentuje nasz rozmówca z firmy Meblant.

Jakość również ma znaczenie

Idealny fotel biurowy powinien być również wykonany z wysokiej jakości materiałów. Jedynie wysokogatunkowa tkanina będzie nam służyć przez długi czas. Jeśli nie chcemy martwić się o podłogi, powinniśmy wybrać fotel wyposażony w specjalne, nierysujące kółka. Fotel możemy także dobrać pod kątem kolorystycznym, aby pasował do wystroju wnętrza naszego biura.

Niewygodny fotel biurowy to nie tylko ból kręgosłupa

Chociaż ból kręgosłupa i dolegliwości z nim związane są jedne z najgorszych efektów wielogodzinnego siedzenia w niewygodnym fotelu, to nie jedyne. Pracownik, który musi spędzać czas na niekomfortowym siedzisku, szybko przestanie cieszyć się dobrym samopoczuciem. Co za tym idzie – wydajność jego pracy spadnie. Osoba, która nie ma na co dzień dobrego nastroju, ma też niewielką motywację do pracy. Spada jej produktywność, na czym traci cała firma. Dlatego – jeśli jesteśmy właścicielami firmy – należy temu jak najszybciej zaradzić. Wygodne fotele z pewnością wszystkim się przysłużą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ