uchwyt do mebli

Drobne detale często najbardziej wpływają na odbiór całego wnętrza. To one decydują o tym, czy mieszkanie urządzone jest w zharmonizowany, elegancki sposób i z dbałością o szczegóły, czy może pozostały w nim pewne niedociągnięcia. Ze względu na to, iż każdy z nas chciałby posiadać mieszkanie idealne, powinien także zainteresować się takimi drobnostkami, jak uchwyty prz szafkach.

Uchwyty meblowe nie zawsze idealne

Niestety, zamontowane przy szafkach czy innych meblach uchwyty nie zawsze prezentują się idealnie. Czasem są zbyt nowoczesne, czasem zbyt staromodne, albo po prostu nie pasujące kolorystycznie do innych detali w przestrzeni. W takich przypadkach mogą stanowić poważny dysonans, który będzie zaburzał wygląd całego mieszkania – i właśnie dlatego warto zdecydować się na ich zmianę.

Kuchnia w twoim stylu

Kuchnia to bez wątpienia miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. To tutaj przygotowujemy, a także często zjadamy posiłki. Kuchnia może stać się także miejscem rodzinnych spotkań przy różnych okazjach, choćby wtedy, kiedy dzieci chcą potowazrsyzć swoim rodzicom w domowych obowiązkach albo odrabiają lekcje pod ich okiem.

Ze względu na tak dużą ilość czynności, które wykonujemy w kuchni, powinna być jaka najbardziej fucnkjonalna i odpowiadająca naszym gustom. Dzięki temu stanie się przestrzenią nie tylko praktyczną, ale także lubianą i wykorzystywaną z uśmiechem.

Nie da się ukryć, że w kuchni znajdują się zazwyczaj bardzo liczne szafki: otwierane w klasyczny sposób, wysuwane cargo czy też pełne szuflad. Oznacza to, że jednocześnie jest  to miejsce pełne uchwytów, służących do ich otwierania. Jeśli nie prezentują się one w sposób wymarzony, mogą zaburzyć całą koncepcję kuchni, dlatego warto poświęcić im dłuższą chwilę i wybrać takie, które najbardziej będą pasować do całego stylu.

Klasyczny podłużny uchwyt

Jednym z najchętniej wykorzystywanych w kuchni uchwytów jest klasyczny uchwyt podłużny, montowany w dwóch punktach i posiadający poprzeczną belkę, służącą do trzymania. Dzięki takiej budowie jest bardzo wygodny i łatwy do otwarcia nawet dla najmłodszych. Jednocześnie charakteryzuje się klasycznym designem, doskonale sprawdzającym się w tradycyjnych przestrzeniach. 

Uchwyty muszlowe

Drugim typem popularnych, wygodnych uchwytów są uchwyty muszlowe. Kształtem przypominają muszlę, od której zaczerpnęły nazwę. Z reguły wykonane są z metalu i montowane na powierzchni mebla, dzięki czemu nie wymagają pozostawiania miejsca pomiędzy frontem a blatem.

Uchwyty krawędziowe

Trzecim, chętnie wybieranym typem uchwytu, jest uchwyt krawędziowy, który odznacza się minimalistycznym kształtem. Jego ogromną zaletą jest to, że pasuje do nawet najprostszych mebli i nie rzuca się w oczy. W sklepie Skandynawskie Uchwyty występuje w różnych kolorach i wzorach, zawsze jednak ciesząc tak samo prostym designem. Jeśli lubisz takie dodatki na pewno znajdziesz tam jeden dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ