Czy wiesz co to jest skirting?

Od najmłodszych lat podczas ważnych uroczystości takich, jak święta, rocznice, komunie, czy wielu innych, nakrycie stołu stanowi ważny element dekoracyjny i nie tylko. Oprócz kwestii estetycznej obrusy chronią także drewno oraz pozostały materiał, z którego zrobiony jest stół, przed porysowaniami, jak również innym uszkodzeniami mechanicznymi. W dzisiejszym artykule skupimy się na ciekawostkach związanych z dekoracjami stoły i poruszamy zagadnienie związane z skirtingiem, który na pewno wielu z Was widziało, jednak nie każdy wie, że to właśnie o to chodziło.

Czy wiesz co to jest skirting?

Odnosząc się do tytułu naszego dzisiejszego poradnika, postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytanie. Skirtingi to nic innego, jak falbana, która dodatkowo zdobi stół. Przykłady zastosowania takich dodatków możemy zauważyć najczęściej na weselach, ponieważ stoły przeważnie pokryte są falbaną do samej podłogi. Nadaje to stylu i elegancji oraz podkreśla wyniosłość ważnego wydarzenia, zapewniając przy tym swobodę szczególnie paniom, które wkładają tego dnia sukienki.

Przy definicji tego słowa, warto zaznaczyć, że jest to często także określenie listwy przypodłogowej, materiału ozdobnej spódnicy lub sukienki. Jednak na potrzeby tego artykułu, skupimy się na definicji zaproponowanej w powyższym akapicie.

Z jakim obrusem połączyć falbany?

Chociaż rodzajów obrusów z pewnością jest wiele, warto zaznaczyć, że falbana jest na tyle efektownym dodatkiem, iż niekoniecznie pokrycie stołu powinno zawierać dodatkowe wzory, czy marszczenie. Optymalnym i elegancji połączeniem będzie zatem obrus naciągany na stół, które najczęściej występują w białym lub czarnym kolorze i stanowią świetny materiał do tego, aby przyczepić zdobione falbany.

Pokrowiec czy obrus?

Wszystko zależy od rodzaju uroczystości. Jednak pokrowce na stół stanowią często idealne połączenie z pokryciem krzeseł, czy nowoczesnością. W wielu firmach podczas ważnych wydarzeń w celu prestiżowego podkreślenia rangi danej marki wiele mebli pokrytych jest kolorowymi pokrowcami, co wspólnie tworzy ciekawą całość.

Jak przechowywać taki materiał?

Ze względu na swoją złożoność, warto zadbać o to, aby w odpowiedni sposób przechowywać falbany. Należy skupić się na tym, by:

– zamieścić je na specjalnych wieszakach, aby uniknąć konieczności prasowania, które może stanowić nie lada wyzwanie;
– nie składać w kostkę;
– unikać ściskania w szafie, gdyż spowoduje to niepotrzebne zagniecenia.

W przypadku problemów z materiałem najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy mogą wyprasować tego typu materiał bez strachu o to, że zostanie przypalony.

Efekt końcowy

W celu spowodowania efektu „wow”, warto pamiętać także, że sam skirting nie wystarczy. Należy zadbać także o takie dodatki jak:
– odpowiednia zastawa,
– serwetki,
– kwiaty,
– świece

oraz o krzesłach, bowiem dopiero to wszystko tworzy spójną całość.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym informacją poznaliście zagadnienie skirtingu, który stał się niezwykle popularny w dekoracji stołów i nie tylko.

[Głosów:13    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ