Balkon jak pole golfowe?

0
1901

Sztuczna trawa wykonana jest z włókien syntetycznych. Została zaprojektowana, aby naśladować naturalny trawnik. Chociaż początkowo sztuczna murawa była stosowana na boiskach, obecnie używa się ją coraz częściej w domach. Składa się z syntetycznych, podobnych do trawy włókien lub przędzy, często z polipropylenu lub polietylenu. Dobra sztuczna trawa ogrodowa składa się z kilku warstw.

Imitacja sztucznej trawy

Pojawiła się jesienią 1966 roku, kiedy klub piłkarski Houston Oilers AFL rozegrał mecz. Sztuczna trawa stawała się coraz bardziej popularna w latach 70 XX wieku, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W latach 80 i 90 ubiegłego wieku jej popularność znów spadła, ze względu na nieatrakcyjność i twardą nawierzchnię. Od wczesnych lat 90 do początku XXI wieku wprowadzono wiele ekscytujący zmian. Wprowadzono nowe, rewolucyjne ulepszenia: różne składy piasku kwarcowego i recyklingowanych opon. Sztuczna trawa ogrodowa staje się coraz bardziej popularna również w polskich domach. Może uatrakcyjnić każdy balkon.

Rodzaje sztucznej trawy

Sztuczna trawa wykonana jest z niezwykle mocnego i elastycznego podkładu. Stworzone są z włókien o różnych rodzajach przekrojów. Sztuczna trawa ogrodowa może być wykonana z owalnych, prostokątnych, diamentowych (karo) włókien monofilowych, a także w kształcie litery V, S i C.  Ponadto może być wykonana z włókien fibrylowanych i mieszanych. Włókna fibrylowane są stabilne i elastyczne. Dzięki nim nawierzchnia wolniej się nagrzewa. Włókna mieszane łączą włókna monofilowe z fibrylowanymi. Wtedy sztuczna trawa jest elastyczna i sprężysta.

Podstawowe funkcje

Założenie trawnika dzięki sztucznej trawie jest niezwykle proste. Sztuczna trawa jest wielofunkcyjna. Doskonale imituje naturalną trawę. Świetnie sprawdzi się w każdym miejscu. Imitacja sztucznej trawy sprawdzi się doskonale zarówno w wilgotnych i zacienionych miejscach, jak i nadmiernie nasłonecznionych. Możemy ją umieścić na prywatnych posesjach i przestrzeniach użyteczności publicznej.

Podstawowe zalety

Biorąc pod uwagę liczbę kolorów, stylów i wysokości, sztuczna trawa naprawdę będzie wyglądać naturalnie. Imitacja sztucznej trawy nie potrzebuje nawozów. Dlatego do środowiska nie dostają się żadne toksyczne substancje chemiczne.

Ponadto nie ma problemów z zamontowaniem takiej trawy. Założenie trawnika ze sztucznej trawy jest niezwykle proste. Dobrej jakościowo imitacji nie sposób odróżnić od naturalnej trawy i to zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o dotyk. Warunki atmosferyczne nie wpływają na jej wygląd i kondycję. Możemy ją łatwo rozłożyć, w dowolnym miejscu, np. skarpach, zboczach i nienasłonecznionych miejscach.

Sztuczna trawa jest niezwykle komfortowa w pielęgnacji i użytkowaniu. Nie trzeba jej podlewać, pielęgnować i kosić. Dlatego zaoszczędzimy na rachunkach za wodę. Ponadto pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Jest zawsze zielona i nigdy nie zwiędnie. Nie potrzebujemy pomocy specjalisty, aby o nią zadbać. Jest nie tylko atrakcyjna, ale też niezwykle praktyczna. Nie musimy jej grabić i wyrywać chwastów. Założenie trawnika nie wymaga pomocy profesjonalisty. Pielęgnacja, czyszczenie i konserwacja nie są uciążliwe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ