architekt wnętrz suwałki

Suwalszczyzna to bez wątpienia piękny region naszego kraju, jednak same Suwałki są często pomijane przez turystów. Wolimy raczej łono natury i okoliczne atuty jezior. Stolica Suwalszczyzny ma jednak wiele do zaoferowania. Przedstawiamy najlepsze atrakcje, które nie powinny umknąć wszystkim, którzy na wakacyjny wyjazd obrali właśnie ten kierunek.

Już samo miasto jest niezwykle atrakcyjne, a oczy cieszy architektura – potwierdza miejscowy architekt wnętrz. Suwałki są niezwykłą wizytówką dawnego stylu budownictwa, a podstawa zwiedzania powinny być miejscowe klasztory, szczególnie ten na Wigrach. Świetne są też słynne tzw. Suwalskie murale, a naszą uwagę powinien przykuć sam układ urbanistyczny miasta, typowo klasycystyczny. Nie brakuje tutaj przykładów budownictwa z naturalnego drewna, co jest już rzadkością, przyznaje architekt. Suwałki oprócz zabudowy to również przepiękny Park Krajobrazowy, ale uwagę zwraca też ulica Chłodna z deptakiem, liczne cerkwie i cmentarze. Koniecznie trzeba zobaczyć też Zalew Arkadia i odwiedzić aquapark. W mieście podążać można śladem krasnoludków, odwiedzić można Muzeum Okręgowe, Stary Browar i Wieżę Ciśnień.

Na zwiedzanie tego miasta warto przeznaczyć co najmniej weekend, a jeśli chcemy podziwiać piękno całej Suwalszczyzny, dobrze jest zaplanować tygodniowy wyjazd. Ten region Polski jest przepiękny szczególnie wiosną i latem, ale jesienią i zimą również ma swoje uroki. Wydaje się, że ta część naszego kraju jest najbardziej niedoceniana przez turystów. Co prawda, przyjeżdżają tu rybacy i grzybiarze, ale o zaawansowanej turystyce nie może być nadal mowy. Szkoda, bo przecież dochody z turystyki mogłyby zasilić budżet miasta, chociażby po to, by móc otrzymać zabytki w dobrym stanie i prężnie rozwijać Suwałki pod względem kolejnych atrakcji.

Jeśli już planujecie kolejne wakacje, może warto wziąć pod uwagę właśnie Suwałki, baza noclegowa jest tu szeroko rozwinięta, więc każdy znajdzie miejsce do spania zgodnie z własnymi preferencjami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ