Sztuczna trawa

Na przestrzeni ostatnich lat zainteresowanie sztuczną trawą znacząco wzrosło. I nic w tym dziwnego, skoro jej zastosowanie zapewnia nam znacznie większą wygodę użytkowania, niż klasyczny trawnik. Największą zaletą nienaturalnej trawy jest jednak sam jej wygląd, który bez względu na panującą porę roku, prezentuje się po prostu świetnie. Sztuczna trawa stanowi zatem idealną formę zewnętrznej wykładziny, która doskonale imituje prawdziwą trawę.

Z czego powstaje sztuczna trawa?

Wiele osób kojarzy sztuczną trawę z szorstkim i nieprzyjemnym w dotyku materiałem. Owszem istnieją również takie trawniki. Należy jednak pamiętać o tym, że taki efekt uzyskuje się z naprawdę słabej jakości zastosowanych materiałów. Jeżeli zatem zwrócimy uwagę na to, aby nasza sztuczna trawa była wykonana z najwyższej jakości polipropylenów oraz włókien taftowanych, wówczas nasza trawa będzie znacznie milsza w dotyku. Pozbędziemy się zatem szorstkości, której miejsce zastąpi trawa o dużo delikatniejszych włóknach.

Najlepszej jakości sztuczna trawa  https://www.tenistal.com.pl/oferta/nawierzchnie/sztuczna-trawa/, produkowana jest z dwóch rodzajów włókien. Są to: włókna monofilamentowe oraz włókna fibrylowane.  Różnią się one między sobą gęstością, którą są w stanie osiągnąć. Ze względu na większą szerokość i ponacinanie na końcach, większą popularnością cieszą się właśnie włókna fibrylowane, dzięki którym nasz sztuczny trawnik staje się gęstszy.

Dlaczego sztuczna trawa jest lepsza niż prawdziwa?

Sztuczna trawa jest produktem, który jest wykonywany z materiałów syntetycznych. Tworzone sztucznie trawniki coraz częściej do złudzenia przypominają prawdziwą i profesjonalnie zadbaną trawę. Taka trawa stanowi jednak dużo lepszą alternatywę, ponieważ nie wymaga ona praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu zakup wszelkich nawozów, kosiarek i pozostałych środków pielęgnacyjnych, staje się całkowicie zbyteczny. Możemy zatem bez obaw pozwolić sobie na długie i wymarzone wakacje, nie martwiąc się tym, że po powrocie z urlopu nasz wysuszony trawnik będzie w opłakanym stanie.

Taki rodzaj nawierzchni możemy stosować nie tylko w prywatnym ogródku, lecz także w przestrzeni publicznej. Sztuczna trawa jest najczęściej wykorzystywana na boiskach piłkarskich, placach zabaw, terenach przeznaczonych do rekreacji oraz polach golfowych lub na boiskach wielofunkcyjnych.

Sztuczna trawa cieszy się tak dużym zainteresowaniem, ponieważ jej pielęgnacja nie wymaga od nas cotygodniowego koszenia i codziennego podlewania. Aby móc latami cieszyć się jej idealnym wyglądem warto jest – w zależności od intensywności jej używania – przynajmniej raz na rok zlecić wyspecjalizowanej firmie jej pielęgnację. Taki zabieg będzie polegał na rozczesaniu włókien oraz spulchnieniu i uzupełnieniu jej wypełnienia. Takimi usługami zajmuje się choćby firma Tenistal, jak również samym montażem takiej sztucznej nawierzchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ