słupki ogrodzeniowe

Solidne ogrodzenie musi składać się z określonych elementów. Bez nich niemożliwe jest równe ustawienie przęseł. Podstawowe elementy o jakich nie wolno zapominać, są przede wszystkim słupki ogrodzeniowe. Muszą być one dopasowane do rodzaju podłoża i do wybranego rodzaju materiału oraz całej estetyki. Słupki zależnie od całości ogrodzenia możemy wybrać drewniane, metalowe, murowane oraz betonowe. Należy również pamiętać o bardzo ważnej rzeczy- dolną część słupka, która może mieć kontakt z ziemią, musimy koniecznie dodatkowo zabezpieczyć, np. owijając papą lub smarując lepikiem

Najczęściej spotykane słupki ogrodzeniowe

Większość elementów jest uniwersalna. Jeśli natomiast chodzi o te najbardziej podstawowe sposoby grodzenia na przykład siatka czy sztachetami drewnianymi to najlepszym rozwiązaniem jest wybranie jednego ze słupków o różnych średnicach: 38 mm, 42 mm, 48 mm, 60 mm. Na bardzo szerokim rynku można napotkać również słupki ogrodzeniowe o większych średnicach niż 60 mm. Warto jednak wiedzieć, że jeśli wybierzemy te większe to będą one również wyglądały na bardziej masywne. To zatem może nie dać nam zbyt estetycznego wyglądu. Jeśli natomiast chcielibyśmy wybrać ogrodzeniowe słupki innego kształtu na przykład kwadratowe to są one najczęściej spotykane  w rozmiarach: 40×40 mm, 50×50 mm, 60×60 mm. Możemy również wybrać te kształtu prostokątnego – 60×40 mm. Zarówno te kwadratowe jak i te prostokątne mogą być solidniejsze. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że będą one droższe. Są one jednak niezbędne jeśli chodzi o zamontowanie na nich betonowych przęseł . Wiadomo, że na okrągłych będzie to po prostu niemożliwe.

słupek ogrodzeniowy to dobry wybór

Jaka wysokość będzie odpowiednia?

Wysokość słupka przede wszystkim powinna być dobierana wedle naszego projektu. Ważne jest też to do jakiej wysokości zaplanowaliśmy postawić ogrodzenie. Musimy również pamiętać o tym że kilka centymetrów ogrodzenia musi znaleźć się pod podłożem. Warto również brać pod uwagę wysokość podmurówki czy fundamentów, jeśli oczywiście jest taka potrzeba. Najtańsze słupki ogrodzeniowe są również gorzej zabezpieczone przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych niż te droższe.

Zabezpieczenie na lata

Słupki ogrodzeniowe są bardzo ważnym elementem montażowym wielu rodzajów ogrodzeń. Wszystkie takie słupki nie tylko wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi, ale pełnią funkcje stabilizacji i bezpieczeństwa. Musimy również wziąć pod uwagę to, że jeśli zdecydujemy się na tańszy słupek to jakość zabezpieczenia naszego ogrodzenia również będzie dużo niższa. Wśród wszystkich dostępnych opcji, które oferują nam producenci są następujące: pokrywanie minią za pomocą pędzla lub natrysku czy miniowanie zanurzeniowe, malowanie farbą nawierzchniową, cynkowanie oraz inne. Tak naprawdę im droższe, tym lepsze, a zarazem oczywiście skuteczniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ