roleta

Rolety są obecnie jednym z najchętniej wybieranych rodzajów przesłon okiennych. Możemy przy tym mówić zarówno o roletach zewnętrznych, jak i wewnętrznych, ponieważ oba typy coraz częściej goszczą w naszych domach i mieszkaniach. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Rolety zewnętrzne o wielu funkcjach

Coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie w domu rolet okiennych zewnętrznych, ponieważ zapewniają one wiele ciekawych funkcji. Przede wszystkim doskonale zaciemniają okno i mogą zapewnić idealną ciemność nawet w ciągu dnia. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które muszą odpoczywać po nocnej zmianie i nie mogłyby tego zrobić efektywnie w blasku słońca.

Jednocześnie wiele rolet okiennych zewnętrznych gwarantuje większe bezpieczeństwo. Są mocne, odporne na warunki zewnętrzne, a także niwelują próby otwarcia mechanicznego w nieautoryzowany sposób. W ten sposób zmniejszają szansę na włamanie przez okno. Niestety nie we wszystkich mieszkaniach możemy je zainstalować, choćby ze względu na to, że są one często wynajmowane, a właściciel może nie życzyć sobie takiej inwestycji.

Rolety wewnętrzne w kasecie

Najbardziej klasyczne rolety, jakie możemy spotkać w naszych domach, to jednak nadal rolety wewnętrzne, a nie zewnętrzne. Mimo że nie gwarantują podniesienia bezpieczeństwa w tak znaczący sposób jak rolety zewnętrzne, są po prostu łatwiejsze do montażu i stanowią mniejszą inwestycję – a przede wszystkim częściej możemy je instalować w naszych domach, również w wynajmowanych mieszkaniach.

Rolety w kasecie są eleganckie i doskonale pasują do różnych typów okien ze względu na możliwość dobrania koloru kasety i prowadnic do ramy. Wygodnie ukrywają roletę na czas, kiedy nie jest używana i pozwalają na jej swobodne opuszczanie i przesuwanie. Co więcej, chronią ją przed zabrudzeniem, a także jej brzegi przed uszkodzeniami, poprzez ukrywanie ich w wygodnych prowadnicach. Warto także zauważyć, że możemy obecnie wybierać między dwoma rodzajami kaset:

  • kasetami klasycznymi o sporym rozmiarze, które w niektórych przypadkach mogą utrudniać otwieranie okna;
  • kasetami płaskimi, które zajmują minimalną ilość miejsca i gwarantują, że każde okno otworzy się praktycznie na całą szerokość.

Rolety wewnętrzne mini

Mini rolety dostępne na stronie https://rolety24.net/ (wraz z klasycznymi modelami) są świetnym przykładem lekkiego, minimalistycznego rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w wielu domach. Ten typ rolety pozbawiony jest kasety, a rolka, na której wisi kaseta, umieszczana jest samodzielnie na ramie okiennej. Takie rozwiązanie sprawia, że roleta jest bardzo mała i niemal nie przyciąga wzroku. Co więcej, w tym przypadku po bokach stosuje się żyłki zamiast prowadnic. Dzięki temu całe okno jest lekkie, a cała instalacja niemal niewidoczna.

To świetne rozwiązanie do prostych aranżacji wnętrz, gdzie minimalna ilość dodatków odgrywa znaczącą rolę. To także propozycja dla osób, które mają ramy okienne w nietypowych kolorach, do których nie pasują standardowe prowadnice i kasety, a nie chciałyby wprowadzać dystansu do swojej aranżacji na przykład za sprawą białych dodatków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ