Przewody elektryczne - elektrony pędzą jak szalone

Patrząc na historię świata, który nas otacza, można powiedzieć, że wszelkiego rodzaju rozwój technologiczny, osiągał najbardziej gwałtowne wzrosty w momencie, kiedy dochodziło do jakiegoś wielkiego odkrycia. Z perspektywy czasu, niemożliwym jest wyobrażenie sobie, jak miałby wyglądać świat, gdyby nie wynalezienie czcionki przez Johanna Gutenberga, odkrycie ameryki przez Kolumba czy też skonstruowanie żarówki przez Edisona. Nawiązując do tego ostatniego należy pamiętać, że prąd musi zostać jakoś dostarczony na włókno wolframowe, żeby to zaczęło promieniować w zakresie światła widzialnego. W tym miejscu z pomocą przychodzą przewody elektryczne, które już w pozytywizmie zrewolucjonizowały przemysł.

Większość ludzi nie wie jednak, w jaki sposób prąd jest transportowany przez przewody elektryczne. Wyprowadzając teorię na temat prądu elektrycznego, wprowadza się empiryczne założenie, które mówi o tym, że prąd elektryczny, to nic innego, jak uporządkowany ruch elektronów, które jeden za drugim lecą w kierunku mniejszego potencjału. Aby lepiej zobrazować dlaczego tak się dzieje, należy odnieść się z zasadami elektryczności do fundamentalnych praw hydrauliki. Każdy intuicyjnie wie, że jeżeli weźmiemy dwa naczynia z wodą, nawiercimy je w tych samych miejscach, poniżej poziomu wody w każdym, lecz w taki sposób, że w jednym naczyniu będzie więcej wody niż w drugim, umieścimy w nich jedną rurkę na obu końcach, to nastąpi przepływ wlanego płynu (w tym przypadku wody) od pojemnika o objętościowo większej ilości wody, do tego o ilościowej objętości o mniejszych wartościach. Analogia do prądu wygląda następująco; mając między sobą dwa elementy o mniejszym i większym potencjale elektrycznym, po przyłożeniu elementu metalowego jakim są przewody elektryczne (wcześniej rurki), prąd popłynie z ciała o większym potencjale do ciała o potencjale mniejszym.

Ot cała tajemnica prądu elektrycznego – nic dodać nic ująć. Jeżeli zastanawiasz się nad zmontowaniem układu elektrycznego, bez wątpienia powinieneś odwiedzić nasz sklep internetowy https://sklep.elektrospark.pl/przewody,7809.html, w którym możesz obejrzeć i dobrać wszelkiego rodzaju przewody elektryczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStihl dla artystów
Następny artykułPrzebudowa systemów energetycznych

Uwielbiam różnego rodzaju DIY, czyli projekty typu zrób to sam! Za nieduże pieniążki jesteśmy w stanie wyczarować coś pięknego do naszego domu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ