Przebudowa systemów energetycznych

Zbliża się jesień i na dworze coraz częściej możemy zaobserwować silnie wiejący wiatr. Wczoraj w okolicach moich miejscowości, jego prędkość dochodziła prawie do 110 km/h, a więc naprawdę sporo. Jest to prędkość zagrażająca życiu i mniejsze gałęzie drzew łamią się jak zapałki. Unikać więc trzeba jak ognia tego, by nie stać pod drzewami i nie spacerować wtedy nigdzie pod żadnym pozorem. Może to skończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Przebudowa systemów energetycznych, to coś, co jest w takich dniach na porządku dziennym. Zrywane linie wysokiego napięcia, czy poprzewracane słupy energetyczne, to niestety następstwo tak silnego wiatru i panowie, którzy zajmują się naprawą pozrywanych linii i systemów, mają ręce pełne roboty. Nie ma się więc co dziwić, ponieważ budujemy to w Polsce w bardzo lichy sposób i dane słupy nie mają żadnego poważnego zabezpieczenia. Takie zabezpieczenie widziałem kiedyś w Azji. Gdy byłem w Japonii i Tajlandii, bardzo zaskoczyły mnie obudowane dodatkowymi kołkami słupy, które były także w większości zalane betonem. Na tamtym kontynencie bardzo często występują trzęsienia ziemi i inne żywioły jak powodzie, jest więc konieczne to, by mocniej zabezpieczyć dostęp do wszelkiej energii, tak by ludzie nie byli od niej zbyt często odcinani.

W Polsce na całe szczęście nie posiadamy jeszcze aż tak mocnych żywiołów i tak bardzo zdradliwego wiatru, co nie zmienia jednak postaci rzeczy i widząc jak klimat z roku na rok przybiera coraz to ostrzejsze oblicze, powinniśmy zdecydowanie lepiej zadbać o to, żeby przebudować systemy energetyczne i linie wysokiego napięcia w dużo lepszy sposób, tak by zapewniały nam więcej bezpieczeństwa i żeby osoby odpowiedzialne za naprawdę nie miały rok w rok aż tak dużo niepotrzebnej i zupełnie zbędnej im pracy. Osoby odpowiedzialne za naprawę zerwanych linii, przebudową powinny się zająć wtedy, gdy wiatry ustaną i pogoda ustabilizuje się na tyle, by było totalnie bezpieczne chodzenie po wysokości i zmienianie starych, zepsutych przewodów.

Więcej informacji o przebudowie systemów energetycznych poszukaj na https://www.elektrospark.pl/oferta/uslugi-elektryczne/przebudowa-systemow-energetycznych

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ