gra mozaika - idealna zabawa dla dziecka

Mozaiki dla dziecka, są to dość niestandardowe zabawki. Wybór odpowiedniej zabawki dla dzieci to nie zawsze prosta sprawa dla rodzica. Zwłaszcza jeżeli zależy nam, żeby zabawka dostarczała oprócz zabawy, również prawidłowy rozwój dziecka.

Czym są mozaiki?

Mozaiki dla dzieci, to ciekawa alternatywa dla wszystkim znanych klocków. Mozaika to zestaw, który składa się z ‚dziurawej’ podstawy i kolorowych koralików. Cała zabawa polega na tym, żeby kolorowe koraliki ‚wpinać’ do podstawy, układając różne wzory. Dziecko podczas zabawy może dowolnie zmieniać i przekładać koraliki, aż do momentu, gdy stworzy wzór który będzie mu odpowiadał. W większości dostępnych na rynku mozaik znajduję się specjalny papier do zaprasowania. Dzięki niemu pracę artystyczną dziecka można utrwalić na stałe.

Dodatkową zaletą mozaik jest nauka kolorów i poznawanie kształtów. W przypadku starszych dzieci taka mozaika może posłużyć również do nauki prostych działań matematycznych.

Mozaika dla dzieci, czy to dobry pomysł na prezent?

Mozaika jest świetnym pomysłem na prezent dla dziecka. Bez znaczenia czy to prezent dla młodszego dziecka, czy dla starszego. Dostępne są zestawy mniejsze i większe. Mniejsze zawierają 45 elementów, większe nawet 600. Zaletą mozaiki jest to, że może służyć do samodzielnej zabawy, ale i do zabawy w grupie.

Mozaiki dla dzieci - jakie wybrać?

Mozaiki zazwyczaj zawierają sporo drobnych elementów, dlatego bardzo ważne żeby zabawka bezpieczna dla dziecka. Wybierając mozaikę, czy to na prezent, czy dla swojej pociechy należy zawsze sprawdzić, czy wybrana zabawka posiada obowiązkowe atesty i certyfikaty.

Rodzaje mozaik dla dzieci

Mozaiki to zazwyczaj częściej są używane przez dziewczynki. Na rynku dostępne są zestawy, które pozwalają tworzyć kolorowe obrazki, a nawet biżuterię. Mozaiki dla dziewczynek posiadają koraliki utrzymane w jasnych, pastelowych kolorach. Zazwyczaj jest to kolor różowy. W przypadku mozaik dla chłopców, najczęściej wybierane są mozaiki z autami, zwierzakami lub postaciami bajkowymi.

Mozaiki dla najmłodszych dzieci powinny zawierać duże elementy, które trudno będzie połknąć czy włożyć do nosa. Najczęściej dla maluchów wybierane są mozaiki guzikowe.

Przeczytaj też: http://www.czarnobiale.pl/klocki-dla-dzieci-jakie-wybrac/

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlarm antywłamaniowy
Następny artykułNaprawa telefonów

Uwielbiam różnego rodzaju DIY, czyli projekty typu zrób to sam! Za nieduże pieniążki jesteśmy w stanie wyczarować coś pięknego do naszego domu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ