Jakie płytki wybrać do kuchni

Właśnie urządzasz swoją pierwszą kuchnię? A może podjąłeś decyzję o niezbędnych zmianach tego pomieszczenia w swoim mieszkaniu? Bez względu na motyw realizacji remontu kuchni trzeba zaznaczyć, że ten wiąże się z niemałą inwestycją finansową. Właśnie dlatego w tym przypadku nie ma miejsca na najmniejsze błędy. Nie ma wątpliwości, że kuchnia musi być praktyczna i funkcjonalna, ale jednocześnie może być estetyczna i modna. Jej obowiązkowym elementem oprócz szafek, są płytki. Z reguły montowane na podłodze oraz w strefie pomiędzy blatem roboczym a meblami wiszącymi, stanowią praktyczną, ale i wizualną podstawę kuchennego wnętrza. Jakie wybrać, by służyły w swojej doskonałości przez wiele lat? Poznaj nasze wskazówki.

Uniwersalna baza i dodatki zgodne z trendami

Najwięcej inwestorów decyduje się na ten klasyczny design kuchni. To doskonały wybór, ponieważ ponadczasowe wnętrza udaje się z łatwością zmieniać zgodnie z panującymi trendami, wykorzystując w tym celu tylko niewielkie ozdobniki. Tym samym, płytki na podłodze oraz na ścianie w kuchni powinny być raczej gładkie, o jednolitym odcieniu bieli, szarości lub beżu. To kolory zawsze modne i trzeba przyznać, że też najbardziej praktyczne.

Płytki odporne na intensywną eksploatację

Nie ma wątpliwości, że płytki do kuchni muszą być odporne na specjalne warunki, jakie panują w tym pomieszczeniu. Muszą być odporne na wilgoć i działanie wody, wysokie temperatury, tłuszcz i inne zabrudzenia, na jakie są narażone podczas gotowania. Co więcej, muszą być łatwe w utrzymaniu czystości. Najlepszą opcja są płytki o idealnie gładkiej fakturze, które wykazują najniższy poziom nasiąkliwości. Dzięki temu nie będą przyjmować zabrudzeń ani odbarwiać się.

Pod uwagę należy wziąć właściwości nie tylko płytek w przestrzeni pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi. Ten materiał wykończeniowy stosuje się również na kuchennej podłodze. Płytki muszą być więc dodatkowo odporne na ciężar, rysowanie, pękanie czy ścieranie.

Kuchnia zgodna z obowiązującymi trendami

Nie da się ukryć, że kuchnia musi być praktyczna, ale z powodzeniem może być również estetyczna. To „serce domu”, w którym spędza się najwięcej czasu. Nawet klasyczne wnętrze tego rodzaju może zawierać elementy ozdobne, które są zgodne z aktualnymi trendami w zakresie wykończenia domowych przestrzeni.

Płytki udaje się dobrać, uwzględniając styl kuchni i całego mieszkania. Do tego loftowego świetnie pasują płytki imitujące beton, cegłę lub beton, zaś w kuchni w stylu glamour lub nowoczesnym pięknie prezentować się będą płytki podobne do naturalnego kamienia, na przykład marmuru. Wybierać można płytki uniwersalne albo te z dodatkowymi dekorami, na przykład mozaiką czy drobinkami kwarcu, które pięknie się mienią.

Co ważne, w strefie pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi nie trzeba montować płytek. Inwestorzy mogą postawić na dekoracyjne szkło hartowane, specjalne panele laminowane czy tapetę o najlepszych właściwościach. Po odpowiedniej impregnacji sprawdzi się również naturalne drewno lub stara cegła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ