Pokój jest dla małego chłopca bardzo ważnym miejscem. Stanowi on jego osobistą przestrzeń, w której powinien czuć się swobodnie i bezpiecznie. Wśród tych czterech ścian musi odnajdywać miejsce na odpoczynek, naukę i zabawę. Wiele rodziców zastanawia się jak urządzić pokój dla chłopca? Jest to niezwykle duże wyzwanie, które będzie miało ogromny wpływ na to, jak chłopiec będzie czuł się we własnym domu. Istnieje wiele aspektów, które należy koniecznie wziąć pod uwagę.

Miejsce jedyne w swoim rodzaju

Przed przystąpieniem do aranżacji wnętrza należy porozmawiać z chłopcem. Zagłębić się w jego zainteresowania, zapytać co mu się podoba. Oczywiście, dziecko nie będzie miało żadnego pojęcia o meblowaniu, natomiast możemy dowiedzieć się jakie kolory i motywy są w jego guście. Bardzo dobrym pomysłem jest zabranie go sklepu meblowego lub przejrzenie internetowej oferty meblowej. Jeżeli dziecko zaangażuje się w urządzanie pokoju, będzie o wiele bardziej cieszyło się z wprowadzanych zmian i poczuje, że jego pokój naprawdę jest jego. Zdanie chłopca jest w tym przypadku niezwykle ważne. Współpraca na tym etapie może przynieść niesamowite efekty.

Funkcjonalność i porządek

Chłopcy to niespokojne duchy, które cały czas oddają się rozmaitym zabawom, „męskim” grom i generują bardzo dużo bałaganu. Warto zadbać o to, by pokój pozwalał im się wyszaleć, ale żeby jednocześnie naturalnie zachęcał do utrzymywania porządku. Dobrze przemyślany układ szafek i półek ułatwi chłopcu sprzątanie.  Jeżeli będzie wiedział jasno, gdzie znajduje się miejsce każdej zabawki, usprawni to znacząco robienie porządku.  Nie ma nic gorszego od niefunkcjonalnego systemu mebli. Stanowi on poważny czynnik wpływający na bałagan, dlatego należy za wszelką cenę go uniknąć.  Trzeba również pamiętać o tym, że meble powinny być bardzo trwałe, gdyż specyfika zabaw chłopców może narażać je na uszkodzenia.

Praktyczne elementy

Warto, żeby cały układ mebli cechowała różnorodność. Same płaskie półki nie wystarczą do trzymania porządku. Potrzebna jest odpowiednia ilość szuflad na rzeczy drobne. Bardzo ważne są także wieszaki, na których dziecko może wieszać koszule i bluzy. Im więcej wieszaków, tym lepiej. Jest to doskonała alternatywa dla składania ubrań. Dzieci wolą raczej zgnieść i upchnąć  ubranie  do szafy zamiast porządnie złożyć. Szafki powinny być raczej wąskie i wysokie. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo miejsca, które może zostać przeznaczone na zabawę. Warto dobrać również duże wygodne biurko, które pozwoli na komfortowe odrabianie prac domowych.

Kup meble młodzieżowe w sklepie Wiki Meble: https://www.wikimeble.pl/MEBLE_MLODZIEZOWE

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ