Jak urządzić klimatyczny i piękny salon

Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu. Spędzamy tam czas wolny z rodziną, odpoczywamy i przyjmujemy gości. Każdy z nas chciałby więc mieć pięknie i przytulnie urządzony salon. Warto wybrać solidne podłogi, wygodne meble i niebanalne dodatki takie jak szkło dekoracyjne.

Jak zaplanować wygodny i praktyczny salon?

Przed wykonaniem prac wykończeniowych w salonie trzeba wszystko dokładnie zaplanować. Konieczne będzie podjęcie decyzji odnośnie wyboru podłogi, pokrycia ścian, instalacji kominka i podwieszanych sufitów. Bardzo ważnym etapem będzie dobór mebli do salonu. Zazwyczaj w takim pomieszczeniu ustawiamy meble pod sprzęt RTV, dużą i wygodną kanapę, stolik kawowy i ewentualnie witryny, które pomieszczą szkoło dekoracyjne oraz zastawę obiadową. Ważnym elementem będą również dekoracje okien. Jeśli miejsce na to pozwala można zawiesić eleganckie długie zasłony i firany. Gdy salon połączony jest z kuchnią, dla wydzielenia przestrzeni można zastosować szkło dekoracyjne jako ruchomą przesłonę.

Jak stworzyć klimatyczne wnętrze?

O klimacie naszego wnętrza w dużej mierze zadecydują wybrane kolory oraz oświetlenie. Ich dobór z kolei zależeć będzie od stylu jaki pragniemy zastosować w salonie. Jeśli ktoś lubi wnętrza surowe i nowoczesne może postawić na przykład na styl industrialny, gdzie dominować będzie beton. Z kolei osoby, które lubią wnętrza w stylu skandynawskim mogą wybrać drewniane meble, jasne tekstylia i ciekawe elementy ze szkła ozdobnego ze sklepu https://szkloidekoracje.pl/. Oświetlenie można sprytnie wkomponować w podwieszany sufit i dodatkowo zainstalować je także na ścianach.

Dekoracje, które sprawią, że salon zyska na przytulności

O ostatecznym wyglądzie salonu zadecydują dekoracje i drobne ozdoby. W polskich wnętrzach możemy zaobserwować zamiłowanie do tworzenia galerii zdjęciowych na ścianach. Prawie zawsze występują one w salonie ale także w korytarzach czy kuchniach. Oprócz tego na ścianie można powiesić piękny zegar. Na regale czy komodzie można ustawić ładne szkło użytkowe w postaci wazonów czy ozdobnych słoików, w których układa się piękne kompozycje kwiatowe. Wiele uroku dodają także świeczniki czy latarenki, które ustawia się na parapetach. Inne dekoracje, które przydają się w salonie to ozdobne poduszki, bieżniki, obrusy czy oryginalne dywaniki. Warto też starannie dobierać firanki i zasłony, bo to one w dużej mierze zdecydują o klimacie i przytulności pomieszczenia. Wiele osób decyduje się także w salonie zawiesić lustro, które powiększa pomieszczenie i pięknie odbija światło.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ