Jak sprawić, że loft będzie bardziej przytulny?

Najczęściej wnętrza w stylu loftowym kojarzymy z mało przyjaznymi, raczej chłodnymi, które nie zapraszają do relaksu. Gdy marzysz o domu w stylu loft, ale jednocześnie chcesz, aby był on bardziej przytulny, w takim przypadku sprawdź nasze porady!

Lofty to wnętrza, które bazują przede wszystkim na aranżacjach dawnych fabryk oraz magazynów, w których urządzono przestrzenie mieszkalne. Teraz styl amerykańskich loftów, ponieważ to właśnie z tego kraju wywodzi się ten pomysł na aranżację, można również odwzorować we własnym domu. Najważniejsze to dobranie odpowiednich materiałów wykończeniowych, mebli, a także dekoracji.

Wśród najpopularniejszych materiałów używanych w loftach znajdują się przede wszystkim beton, metal, cegła oraz drewno, najczęściej specjalnie postarzane, ponieważ wnętrza mają sprawiać wrażenie używanych już od dawna. Szarości, biel, czerń, również ciemniejsze barwy drewna oraz rdzawa cegła to główne kolory spotykane w loftach. Nie można zatem dziwić się temu, że przestrzenie te odbierane są raczej jako nieprzyjazne i mało przytulne. Są jednak sposoby na to, aby sprawić, że loft stanie się idealnym miejscem do popołudniowego relaksu.

Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Dzisiaj w sprzedaży znajdują się różne lampy loftowe, przede wszystkim wykonane z metalu. Nie ograniczaj się jednak tylko i wyłącznie do lampy sufitowej, ale wybierz także lampy stojące czy stolikowe, które wprowadzą do wnętrza klimatyczną atmosferę po zmroku. Najlepiej wyposażyć je żarówki o cieplejszej brawie, która lepiej wprowadza w błogi nastrój wypoczynku niż żarówki o barwie neutralnej i chłodnej.

Dobierz także pasujące do loftu dodatki, które będą zachęcały do odpoczynku. Na kanapie umieść poduszki, na przykład wykonane z żakardu w geometryczne wzory, możesz też kupić koc o grubym splocie, na przykład ryżowym. Chociaż w oknach loftów raczej nie umieszcza się zasłon i firanek, to wtedy, gdy brak osłon nie jest w twoim stylu, możesz zdecydować się na lniane zasłony lub też na rolety rzymskie, które też świetnie komponują się z wnętrzami tego rodzaju. Na podłodze możesz położyć pleciony dywan.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ