Ekogroszek

Ekogorszek to rodzaj stałego paliwa a zarazem najpopularniejszy w Polsce sposób na ogrzewanie domu. Ten wysokokaloryczny węgiel pozwala na długie i efektywne ogrzewanie pomieszczeń. Jego nazwa jest połączeniem określenia jego przyjaznych właściwości dla środowiska oraz kształtu, jaki ma ten typ paliwa. Ekogroszek workowany ceniony jest przez swoje najwyższe parametry jakościowe, potwierdzone licznymi certyfikatami. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego warto wybrać ten rodzaj paliwa do ogrzewania swojego domu.

Dobry ekogroszek to węgiel, który pakowany jest w pełni zautomatyzowanych procesie, na który składa się napełnianie worków, ich szczelne zamykanie oraz umieszczanie zabezpieczonego produktu na paletach. Dzięki workom ze specjalną perforacją, przechowywanie ekogroszku pozwala zachować jego właściwości grzewcze przez cały sezon grzewczy.

Ekogroszek workowany przyjazny dla środowiska naturalnego

Ekogroszek jako węgiel pakowany dostępny na polskim rynku uzyskiwany jest z węgla kamiennego charakteryzującego się wysoką jakością opałową. Dzięki temu, że ekogroszek pozyskiwany jest z wsyokokalorycznego węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki i sunstancji niepalnych a także niskiej zawartości wody, podczas spalania wytwarza niską zawartość siarki, która negatywnie wypływa na nasze zdrowie.

Popularny ekogroszek to przede wszystkim gwarancja stałej jakości, dzięki stale przeprowadzanym kontrolom jakościowym. Dzięki nim klient ma pewność, że otrzymuje niezawodny towar z niską zawartością siarki, niskim współczynnikiem spiekalności wraz z optymalną wartością opałową.

Zalety ekogroszku workowanego

Surowiec, z którego pozyskiwany jest ekogroszek jest starannie przygotowywany poprzez wyeliminowanie wszelkich zanieczyszczeń a następnie zostaje poddany odpowiedniej selekcji pod kątem odpowiedniej wielkości. Właściwa granulacja ekogroszku na poziomie 6 – 25 mm umożliwia jego swobodne stosowanie zarówno w kotłach retorowych  jak i z automatycznym dozownikiem węgla. To daje Ci gwarancję, że zakupiony opał jest absolutnie najwyższej jakości.

Nim sięgniesz po ekogroszek workowany, najpierw musisz sprawdzić jego parametry. Wydajny ekogroszek powinien posiadać optymalną kaloryczność (od 24 MJ/kg do 29 MJ/kg) a także jak najniższą zawartość siarki (do 0,5%). Dzięki temu, że ekogroszek pakowany jest w workach po 25 kg daje to użytkownikowi zarówno wygodę składowania jak i eksploatacji. Dzięki swojej zwartej strukturze nie jest konieczne zapewnienie mu dużej ilości miejsca do składowania. W zależności od potrzeb użytkownika może być przechowywany w specjalnych zbiornikach lub workach. Ponadto, tani ekogroszek nie nadszarpnie domowego budżetu o ile będzie oferowany przez sprawdzonego dostawcę.

Niska szkodliwość spalania ekogroszku

Porównując ekogroszek do innych materiałów opałowych takich jak drewno czy węgiel, ekogroszek okazuje się o wiele bardziej ekologiczny, ze względu na to, że emituje mniej szkodliwych substancji do atmosfery. Ponadto wyższa wartość opałowa i wysoka jakość gwarantują wysoką wydajność grzewczą, co oznacza, że ogrzewając się ekogroszkiem można uzyskać więcej ciepła przy użyciu mniejszej ilości paliwa.

Warto podkreślić, że stosowanie ekogroszku dzięki niższej emisji szkodliwych substancji korzystnie wpływa na środowisko naturalne, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza poprzez redukcję emisji dwutlenku siarki i innych zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia ludzi i ekosystemów. Ponadto, ze względu na to, że ekogroszek uznawany jest za odnawialne źródło energii, jego eksploatacja zmniejsza zależność od stosowania innych paliw kopalnych przyczyniających się do zwiększenia emisji gazów cieplarnianych.

Ekogroszek workowany – materiał opałowy wysokiej jakości

Ekogroszek workowany, dzięki swoim wysokiej jakości właściwościom spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Pełnowartościowy ekogroszek bez miału węglowego pozostawia bardzo małe ilości popiołu, dzięki czemu nie pozostawia zanieczyszeń w kotłach. W porównaniu do tradycyjnego węgla spalanego w kotłach rusztowych, eksploatacja workowanego ekogroszku ogranicza znacząco zawartość tlenku węgla i innych substancji obecnych w spalinach.

Wysokiej jakości ekogroszek pakowany jest w łatwe do przenoszenia worki, dzięki którym pomieszczenie, w którym będziesz składować ekogroszek z łatwością utrzymasz w czystości. Ze względu na to, że ekogroszek spakowany jest w 25-kilogramowe worki możliwe jest jego kompaktowe przechowywanie. Wytrzymałe worki, w które pakowany jest ekogroszek doskonale zabezpiecza produkt przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki takim rozwiązaniom nie będziesz musiał obawiać się o wilgoć, zachowując najwyższą jakość produktu.Stosowanie ekogroszku workowanego to niska zawartość popiołu, wysoka wartość opałowa i niska zawartość siarki. już dziś postaw na wysokokaloryczny opał niezimowany i zadbaj o czyste powietrze w otoczeniu swoich bliskich! Węgiel ekogroszek to najlepszy materiał opałowy na rynku, ekologiczny i niezwykle wydajny!

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ