W branży gastronomiczno-hotelarskiej liczy się elastyczność. Tylko dzięki szybkiemu dostosowywaniu się do niespodziewanych sytuacji można sprostać oczekiwaniom klientów. Dążenie do dynamicznych zmian sprawia, że powstają meble modułowe – odpowiedź na potrzebę ciągłych przeobrażeń. W tym tekście scharakteryzujemy dwa systemy siedzisk modułowych dla HoReCa.

Modułowa kanapa Zero Outdoor

Pierwszym z opisanych tu siedzisk modułowych będzie to oferowane przez firmę Zero Outdoor. Jest ono dostępne np. na www.dominova.com.pl.

Sofa Zero Metalmobil, bo tak nazywa się to modułowe siedzisko, to wielofunkcyjny mebel stworzony z myślą o używaniu w przestrzeni publicznej. Sprawdzi się zarówno w restauracji, jak i w poczekalni u lekarza czy w biurze – jako kanapa. Tę elastyczność zapewnia sofie modułowa konstrukcja.

Koncepcja tego mebla jest bardzo prosta. W skład zestawu wchodzą segmenty w dwóch typach: kątowy (przypomina krzesło z jednym podłokietnikiem) oraz samodzielny (wygląda jak krzesło bez podłokietników). Gdy postawimy je obok siebie w rzędzie tak, aby skrajne były segmenty kątowe, uzyskamy mebel wypoczynkowy o rozmiarach odpowiadających naszym potrzebom – segmentów samodzielnych może być dowolnie dużo. System ten umożliwia tworzenie nie tylko prostych konstrukcji, ale też np. narożnikowych.

Szkielet stanowi rama ze stali zabezpieczonej od korozji i pomalowanej. Uzupełniają ją poduszki składające się na siedziska i oparcia. Tkanina zewnętrzna jest wodoodporna, dzięki czemu Sofa Zero Metalmobil może być używana także jako element wystroju ogrodu i tarasu.

Modułowa kanapa tapicerowana Giano Metalmobil

Drugi charakteryzowany tu mebel modułowy to kanapa tapicerowana przeznaczona do użytku w miejscach publicznych, takich jak: galerie handlowe, biurowce, kluby, poczekalnie. W zależności od tego, jak ustawimy segmenty, stworzymy wydzielone strefy, w których goście i oczekujący mogą cieszyć się prywatnością. Modułowe kanapy tapicerowane Giano Metalmobil są dostępne w wielu wersjach wykończenia, które różnią się kolorem tapicerki i wysokością oparcia.

Zestawiając moduły obok siebie, możemy stworzyć siedziska o dowolnej długości. Łącząc oparciami modele o wysokich „plecach”, można podzielić przestrzeń na zapewniające odosobnienie boksy lub kąciki. Pozwala to maksymalnie wykorzystać nawet niewielką przestrzeń bez zmuszania gości, klientów czy interesantów do przebywania w bezpośrednim towarzystwie pozostałych osób. Tapicerskie wykończenie nadaje tak stworzonemu meblowi przyjaznego i przytulnego, a jednocześnie eleganckiego charakteru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ