Aranżacja wnętrz - jak dobrać rolety, zasłony oraz żaluzje?

Aranżacja wnętrza dzieli się na kilka etapów. Przy aranżacji bardzo ważne znaczenie ma m.in. wystrój okien. Odpowiedni wystrój zależy od tego, jakie elementy okienne wybierze się do poszczególnych pomieszczeń. Zdecydować można się na żaluzje, rolety oraz zasłony. Pełnią one wielorakie funkcje, np. zaciemniającą oraz dekoracyjną. Dobranie odpowiednich elementów sprawi, że pomieszczenie stanie się przytulniejsze, bardziej zadbane i ciepłe. Kluczową rolę przy wystroju okien odgrywa też kolor poszczególnych produktów. Ludzie najczęściej decydują się na żaluzjerolety głównie z tego względu, że mogą z ich pomocą pięknie udekorować swój salon lub też sypialnię. W takich pomieszczeniach spędza się sporo czasu, a co za tym idzie powinny być one estetyczne i urządzone z głową. Zasłony pomogą odgrodzić się od wścibskich sąsiadów i zachować pełną prywatność w swoim domu. Pełnią więc one bardzo istotną funkcję aranżacyjną w każdym mieszkaniu. To jak będą wyglądały okna ma wielkie znaczenie dla kompletnej aranżacji wnętrz.

Jak dobierać rolety, żaluzje oraz zasłony do poszczególnych aranżacji?

Rolety powinny być dobierane głównie pod kątem wybieranej aranżacji. Styl skandynawski ceni sobie rolety rzymskie, więc w takich przypadkach warto się na nie decydować. Jeśli pomieszczenia aranżowane są na styl angielski lepiej wybrać zasłony stworzone z grubszych materiałów. Z kolei styl minimalistyczny świetnie komponuje się z żaluzjami drewnianymi. To właśnie takie żaluzje powinny być do takich aranżacji dobierane w pierwszej kolejności. Swój wybór w dowolnym momencie można przedyskutować z projektantem wnętrz, który zna się na takich rzeczach i będzie w stanie podpowiedzieć zainteresowanym optymalne dla nich rozwiązania. Tym samym mieszkanie może zyskać na wartości estetycznej i będzie się w nim przyjemniej żyło.

rolety

Rolety zaciemniające świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których przez większą część dnia ma panować ciemność i półmrok. W skromnych wnętrzach najlepszym wyborem są żaluzje wykonane z drewna. Taka kombinacja będzie wzbudzała zachwyt wśród wszystkich gości. Zasłony mogą być dobierane głównie pod kątem kolorystycznym, aby pasowały one do koloru mebli oraz ścian w aranżowanych pomieszczeniach.

Jak idealnie dopasować akcesoria dekoracyjne do aranżowanych wnętrz?

Idealne dopasowanie akcesoriów do aranżowanych wnętrz nie jest łatwym zadaniem dla osób, które nie posiadają zbyt dużej wiedzy w tym temacie (w przypadku renomowanych dystrybutorów osłon okiennych, np. w firmie Winrol – https://www.winrol.com.pl/, możemy uzyskać bezpłatną poradę specjalisty od aranżacji wnętrz, ale nie zawsze, niestety, mamy taką możliwość). Zasłony sprawdzą się u osób, które nie lubią nadmiernej dawki promieni słonecznych. Dodatkowo wybierając ich bogatsze wersje można skutecznie dopasować je do nowoczesnych wnętrz. Żaluzje pozwolą domownikom dłużej pospać i ochronić się przed sporą dawką słońca. Przydadzą się więc praktycznie w każdym wnętrzu. Przy dobieraniu poszczególnych elementów należy kierować się:

  • stylem aranżowanego pomieszczenia,
  • kolorystyką dobieranych akcesoriów.

Kierując się tymi kryteriami na pewno nie popełni się żadnego błędu, którego z czasem domownicy mogliby po prostu żałować.

Opracowanie: Alicja Błysk

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAkcesoria łazienkowe
Następny artykułAgregaty prądu – dokonaj dobrego zakupu!

Uwielbiam różnego rodzaju DIY, czyli projekty typu zrób to sam! Za nieduże pieniążki jesteśmy w stanie wyczarować coś pięknego do naszego domu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ