Aluminiowo-szklane fasady wyznacznikiem nowoczesności

Nowoczesne budynki polegają w swoim budownictwie w dużej mierze na stolarce aluminiowej. Dzięki niej można stworzyć bardzo lekkie i estetyczne konstrukcje oraz połączyć trwałość z nowatorstwem – zarówno w ogromnych galeriach handlowych, jak i zwykłych domach mieszkalnych. Jednym z elementów stolarki aluminiowej są fasady, które zdobywają coraz większą popularność w nowoczesnym budownictwie.

Najważniejsze cechy aluminiowo-szklanych fasad

Szklane domy nie są już tylko literackim wymysłem Stefana Żeromskiego. Za sprawą fasad aluminiowych marzenia o takim budownictwie są już realne. Wykorzystują to właściciele hoteli, banków, biurowców czy salonów samochodowych. Dzięki temu budynki zachwycają klientów swoją estetyką, ale również są bardzo funkcjonalne.

W produkcji fasad często wykorzystuje się szkło, które w połączeniu z aluminium jest bardzo efektowną i trwałą konstrukcją. Stabilność i bezpieczeństwo zapewniają wewnętrzne profile aluminiowe, a zastosowanie szyb refleksyjnych sprawia, że budynki wyróżniają się ciekawymi kolorami, a także zyskują właściwości przeciwsłoneczne oraz dźwiękoszczelne.

Odporne na hałas i warunki atmosferyczne

Fasady aluminiowe są często stosowane w wysokich biurowcach i galeriach handlowych, w których wykorzystywany jest system słupowo-ryglowy. Posiada on doskonałą izolację termiczną i akustyczną, co jest istotne w dzisiejszym budownictwie, nie tylko w pomieszczeniach pracowniczych. Wszelkie budynki umiejscowione w okolicach silnego natężenia ruchu ulicznego są dzięki temu odporne na przedostanie się hałasu do wewnątrz.

Jedną z firm oferujących aluminiowe fasady jest Alumex z Warszawy – uznany producent stolarki aluminiowej z 20-letnim stażem. Wytwarzane przez nią elementy są oparte na systemie słupów i rygli aluminiowych wypełnionych szkłem, lexanem lub aluminiowymi panelami. Ich zastosowanie może być różnorodne – z profili fasadowych można utworzyć świetliki dachowe, ogrody zimowe, a nawet szklane dachy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ