Wybór płytek tarasowych – na co zwrócić uwagę?

0
1045

Taras i balkon to często ulubione części domu czy mieszkania. Możliwość relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu jest czymś niezastąpionym, a taras i balkon stają się często również miejscem spotkań w gronie przyjaciół czy rodziny. Nic dziwnego, że chcemy, aby przestrzeń ta prezentowała się jak najpiękniej i jak najlepiej nam służyła. Podstawą urządzenia praktycznego, ale i estetycznego balkonu lub tarasu, jest wybór odpowiednich płytek elewacyjnych. Na co zwrócić uwagę i jak dopasować płytki tarasowe do wystroju domu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek tarasowych?

Wybierając płytki tarasowe, najczęściej skupiamy się na ich wyglądzie. Nic w tym złego ani dziwnego, chcemy przecież, aby nasz taras wyglądał jak najlepiej. Aby jednak móc cieszyć się tą przestrzenią, konieczne jest zadbanie o wysoką jakość płytek elewacyjnych. W przeciwnym razie może okazać się, że ich użytkowanie nie spełnia naszych oczekiwań. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze płytek tarasowych?

Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo. Płytki elewacyjne powinny być antypoślizgowe. Łatwo wyobrazić sobie, czym może skutkować nieodpowiednia struktura płytek, szczególnie zimą. Również latem chcemy mieć pewność, że dzieci mogą biegać po tarasie bez obaw. 

Ważne jest również zwrócenie uwagi na inne parametry techniczne, takie jak ścieralność płytek. Odporność na ścieranie (PEI) określa się w klasach. Istnieje aż pięć klas, z których najwyższa jest klasa V, ostatnia. Na balkony i tarasy najczęściej polecane są płytki o klasie II (PEI 3). Konieczny jest również wybór modelu mrozoodpornego, czyli takiego, który charakteryzować się będzie najmniejszą nasiąkliwością. Warto zwrócić również uwagę na to, by czyszczenie płytek było łatwe i nie nastręczało żadnych trudności. Priorytetem powinno być wybranie modelu, do którego czyszczenia niekonieczne będzie użycie żadnych specjalistycznych akcesoriów. 

Wybór estetyki płytek tarasowych

Teraz kiedy wiemy już, na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę przy wyborze płytek, czas zająć się estetyką. Wybór należy oczywiście do klienta i powinien być dostosowany do jego upodobań. Wielu projektantów wnętrz podkreśla jednak, że płytki elewacyjne stanowią tło i podstawę do dalszego urządzania przestrzeni. Dobrze więc jeśli nie są dominujące, w przeciwnym razie przytłoczą całe miejsce. Kolekcja płytek tarasowych Paradyż składa się z wielu wzorów, które świetnie nadają się do stworzenia zarówno klasycznej, eleganckiej estetyki, jak i nowoczesnych i minimalistycznych rozwiązań. 

Płytki Paradyż imitujące drewno pięknie prezentują się zarówno na małych, jak i dużych powierzchniach. Ocieplają przestrzeń i nadają jej charakteru. W zależności od dodatków i wystroju możliwe jest osiągnięcie estetyki nowoczesnej; w takim wypadku warto postawić na minimalistyczne meble ogrodowe, najlepiej w kolorze białym, lub klasycznego charakteru. Cała kolekcja utrzymana jest w stonowanej kolorystyce, która umożliwia stworzenie harmonijnej przestrzeni. Płytki tarasowe Paradyż charakteryzują się dodatkowo wysoką wytrzymałością, są mrozoodporne, niezwykle trwałe i antypoślizgowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak mądrze wykorzystać poduszki dekoracyjne?
Następny artykułGrzałki elektryczne

Uwielbiam różnego rodzaju DIY, czyli projekty typu zrób to sam! Za nieduże pieniążki jesteśmy w stanie wyczarować coś pięknego do naszego domu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ