Węże ogrodowe

Podlewanie trawnika i roślinności jest bardzo przyjemne, gdy jesteśmy do tego odpowiednio przygotowani. Dlatego warto pomyśleć o zakupie węża ogrodowego dostosowanego do naszych potrzeb. Na co warto zwrócić uwagę?

Węże ogrodowe – co sprawia, że są praktyczne?

Długość węża ogrodowego to jedna z tych wytycznych, o których powinniśmy myśleć w pierwszej kolejności. Nie ma w końcu nic gorszego niż brak możliwości dotarcia do wszystkich drzewek. Dlatego zanim podejmiemy jakiekolwiek próby zakupu sprawdźmy, jaka odległość dzieli kran od najdalszego punktu w ogrodzie. Do wyniku pomiaru koniecznie doliczmy metr lub dwa, by zapewnić sobie zapas, który przyda się chociażby do omijania przeszkód. Kolejnym parametrem, który warto mieć na oku, jest średnica węża ogrodowego. Do małych i średnich działek wystarczające będą te o o średnicy 1/2” lub 3/4”. Przy bardziej rozległych ogrodach powinniśmy wybierać już modele o średnicy nawet powyżej jednego cala. Poza tym, producenci przygotowali także szereg dodatkowych udogodnień. Zaliczymy do nich chociażby rozdzielacze i trójniki.

Węże ogrodowe – co warto wiedzieć o ich budowie?

Węże ogrodowe są dostępne w rozmaitych wariantach. Najtańsze z nich są wykonane z dwóch warstw PCV lub kauczuku. Sprawdzą się one do okazjonalnego użytku. Jeśli jednak zależy nam na bardziej wytrzymałym i praktycznym produkcie, wówczas powinniśmy postawić na węże ogrodowe z trzech lub pięciu warstw. Takie modele będą już odporne na załamania, zgniecenie, czy uszkodzenia spowodowane ciśnieniem wody. Dobrej jakości węże ogrodowe możesz kupić od polskich producentów. Tutaj znajdziesz jednego z nich http://www.firmaskowronski.pl/113/weze-ogrodowe-pvc-2. W sieci możemy ze sobą porównać rozmaite produkty i wybrać ten, który najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Dla najbardziej wymagających przygotowano także węże ogrodowe o dodatkowo wzmacnianych ściankach. Taki model jest nie tylko trwalszy, ale i bardziej odporny na skręcanie. Na końcu pamiętajmy o odpowiednim kolorze. Zielony może być trudny do zlokalizowania. Dlatego dobrą opcją będzie chociażby produkt w wersji pomarańczowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ