posadzki epoksydowe

Jeszcze do niedawna wylewki epoksydowe stosowano przede wszystkim w przestrzeniach przemysłowych, fabrykach, halach, magazynach, warsztatach, miejscach użyteczności publicznej. Wszystko dlatego, że jest to jedna z posadzek o niewątpliwych walorach, biorąc pod uwagę ich żywotność. Podłoga tego rodzaju jest odporna na zniszczenia, dlatego stosowano ją na powierzchniach o intensywnej eksploatacji.

Ciekawostką jest fakt, że posadzki epoksydowe są dzisiaj coraz częściej stosowane także w prywatnych domach. Wybierają je przede wszystkim inwestorzy, którzy stawiają nie tylko na innowacyjne rozwiązania, ale przede wszystkim pełną funkcjonalność oraz praktykę. Nie ma wątpliwości, że to podłoga do tzw. zadań specjalnych.

Dlaczego warto wybrać posadzkę z żywicy?

Jest wiele zalet, które przemawiają za wyborem właśnie takiej podłogi. Najpierw opiszemy jednak jej atuty względem samej użyteczności. Okazuje się, że wylewki żywiczne są w pełni odporne na rysowanie, pęknięcia, duży ciężar, wilgoć, wodę oraz wysokie i niskie temperatury. Właśnie dlatego nadają się doskonale zarówno na taras zewnętrzny, do łazienki, wiatrołapu, jak i salonu czy sypialni. Sprawdzą się tak naprawdę w każdej przestrzeni. Z praktycznych atutów należy też wspomnieć o łatwości ich czyszczenia, ponieważ wylewki epoksydowe są idealnie gładkie. Ponadto, taka podłoga jest antypoślizgowa, co zwiększa komfort codziennego funkcjonowania w danej przestrzeni.

Uwagę warto skupić również na aspektach estetycznych. Żywica jest coraz częściej wybierana przez osoby, które stawiają na nowoczesny wystrój wnętrz. Jest to nie tylko uniwersalny typ podłogi, który pasuje zarówno do stylu współczesnego, glamour, jak i industrialnego, ale żywica może nadawać także indywidualnego charakteru i z całą pewnością może być elementem dekoracyjnego designu. Posadzki żywiczne można barwić na dowolny kolor albo dodawać drobinki kwarcu, dzięki czemu przepięknie mienią się niczym brokat. Co więcej, to podłogi, które mogą przybierać różne formy – nakładanie żywic o różnych kolorach w kilku warstwach pozwala stworzyć niesamowite wzory.

Podsumowując, posadzka z żywicy świetnie sprawdzi się w każdej przestrzeni. Dzisiaj warto doceniać nie tylko jej walory użytkowe i praktyczne, ale także dekoracyjne. Nie ma wątpliwości, że tego rodzaju podłoga spełnia wszystkie potrzeby współczesnych inwestorów, którzy właśnie planują wykończenie własnego „M”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ